"Минуло дві доби, і боєць відкрив очі. З втомлених очей Вадима котяться сльози": У госпіталі Мечникова триває боротьба за життя героїв, покалічених під Авдіївкою

За останні дві доби прооперували вже сімох українських солдат.

Ілюстрація:ukr.media

За останні дві доби до медиків з госпіталю імені Мечникова в Дніпропетровську привезли 8 бійців після важких боїв в Авдіївці. Сімох героїв вже прооперували. Пораненим хлопцям від 20 до 23 років. Головний лікар госпіталю Сергій Риженко у своєму Facebook розповів про характер травм українських бійців, зазначають Патріоти України.

"Молодшому тільки 20. Дуже важкі поранення. Є боєць Віталій - йому лише 23. Проникаюче поранення ока, відрив лівої кисті, поранення грудної клітини та черевної порожнини, кінцівок На штучній вентиляції легенів. Але ми боремося, лікарі Мечникова намагаються його зібрати", - розповів Сергій Риженко.

Сергій Риженко поділився, що в четвер у госпіталі сталося справжнє диво: з коми вийшов дуже важкий боєць, 26-річний Вадим. Його ворожий міномет наздогнав під Авдіївкою, в результаті чого Вадим отримав важке поранення голови, обличчя, перелом нижньої щелепи, двосторонній пневмоторакс і впав у кому.

"Минуло 2 доби, і боєць відкрив очі. Солдат побачив сестру і дружину. Труба апарату ШВЛ не дає поки йому говорити. З втомлених очей Вадима котяться сльози ...", - розповідає Риженко.

За останній місяць госпіталь Мечникова прийняв близько 20 поранених, всього ж з початку проведення АТО в госпіталь надійшло 2000 військовослужбовців. У ці дні бійців з АТО привозять в основному зі складними мінно-вибуховими травмами, є солдати, які отримали поранення від пострілів снайперів.

"Травми, отримані в воєнний час, дуже відрізняються від цивільних. Це важкі травми, мінно-розривні, осколкові, кульові. Складність поранень полягає в тому, що осколки і кулі, які розбивають кістки, мають сильну руйнівну силу: вони відривають органи і м'які тканини", - пояснив завідувач відділенням щелепно-лицевої хірургії госпіталю Анатолій Комок.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...