На грані: Екологи попередили про "катастрофу" в Чорному морі

Чорне море дуже забруднене і ризикує перетворитися на сміттєзвалище.

Ілюстрація: qha.com.ua

Екологи назвали Чорне море однією з найзабрудненіших частин планети. За їх словами, пора вживати заходів, адже в іншому випадку морська ділянка перетвориться на сміттєзвалище, повідомляють Патріоти України.

Так, з’явилися результати першого за часи незалежності України екологічного дослідження Чорного моря. Його проводили експерти проекту "Удосконалення екологічного моніторингу ЕМБЛАС". Як відомо, на дослідження ЄС виділив 3 млн євро.

Завдяки проекту стало відомо, що з понад 2,1 тис. відомих забруднювачів у пробах з Чорного моря було виявлено 145. Результати прокоментував Ярослав Слободник, керівник проекту. "Ми проаналізували українське узбережжя, і це страшно. Там хімічне забруднення " ртуть", - заявив він.

Окрім ртуті у море потрапляють діоксини, пестициди, фармацевтичні препарати та інші сполуки. За попередніми даними, найчастіше небезпечні хімічні сполуки потрапляють у воду від морського транспорту. Крім того, води Чорного моря забруднені пластиком.

"На узбережжі був виявлений мертвий дельфін. Підозрюю, що він помер, проковтнувши поліетиленовий пакет. У воді такий предмет легко може зійти за рибу. В результаті вона гине, або ж вбирає в себе небезпечні токсини, які потім потрапляють й в організм людини, якщо вона скуштує таку рибу", - додав у свою чергу заввідділом якості водного середовища Одеської філії Інституту біології південних морів НАН України Сергій Дятлов.

У зв’язку з ситуацією, що склалась, експерти рекомендують використовувати менше пластика, а натомість використовувати паперові пакети. Ще одна пропозиція - організувати роботу сміттєзвалищ. Також українцям запропонували відмовитись від миючих засобів з фосфатами.

"І якщо зараз залишити все як є і не вживати ніяких дій з порятунку моря, через 15-20 років вже на місці самого Чорного моря буквально виросте ще одне сміттєзвалище", - зауважив Дятлов.

Моторошний злочин: У Києві компанія перед камерами прив’язала чоловіка до дерева та закатувала його до смерті

середа, 24 червень 2026, 11:25

Поліції Києва затримала п'ятьох зловмисників, які через конфлікт прив'язали до дерева 58-річного чоловіка та побили його до смерті, а сліди злочину намагалися стерти з камер відеоспостереження, передають Патріоти України. "До поліції Києва надійшло пов...

Раніше сам служив у війську: СБУ затримала агента ФСБ, який коригував удари Росії по Одесі

середа, 24 червень 2026, 10:42

Контррозвідка Служби безпеки затримала агента фсб на Одещині. Ним виявився завербований ворогом колишній військовослужбовець ЗСУ, який у 2005 році звільнився зі служби та оселився у портовому місті, передають Патріоти України. Після початку повномасшта...