"На собі відчули страшний біль втрати": Кіборги поділилися спогадами про перший бій за ДАП

За словами бійців, вони не боялися смерті, найбільше їх "чіпляли" погрози ворога.

Фото: cbn.com.ua

25 травня, напередодні четвертої річниці, коли бійці 3-го окремого полку спеціального призначення прийняли свій перший бій за Донецький аеропорт, вони пригали це важливе протистояння, повідомляють Патріоти України з посиланням на cbn.com.ua.

"Перший бій відбувся 26 числа. Це було важко сприйняти, важко усвідомити, що відбувається справжня війна, гинуть наші побратими, на собі відчули цей страшний біль від втрати", - сказав Сергій Францішкевич, заступник командира полку по роботі з особовим складом.

За його словами, полк зайшов в аеропорт сьомого квітня 2014 року і до четвертого жовтня 2014 року військовослужбовці обороняли цей стратегічний об’єкт. 26 травня на території летовища було близько 80 осіб, на щастя, вдалося обійтися лише пораненнями, загиблих не було.

Пізніше у цьому протистоянні були серйозні втрати, але такі обставини лише привели хлопців в бойову готовність. Кожен усвідомив, що відбувається справжня війна і активізував свій внутрішній ресурс. Яскравим прикладом цьому в історії української держави є те, що наші захисники, не шкодуючи себе, виконують бойові завдання і нині. На меті у військовослужбовців - періодично проводити зібрання до річниці бою і віддавати шану тим людям, які з честю і гідністю виконали свій обов’язок.

Як зізнаються хлопці, вони не боялися смерті, найбільше їх "чіпляли" погрози ворогів помститися військовим, нашкодивши їх рідним. Надзвичайно важко було і відвозити додому тіла побратимів. Не падати духом допомагало дружнє плече та гумор.

"Якось колективно підбадьорювали одне одного і розуміли, що треба виконувати свою задачу. Скласти руки - не приведе ні до чого хорошого, ми розуміли, що треба діяти, от і все", - розповів військовий з позивним "Американець".

З архіву ПУ. Неймовірні історії: Дівчинка, яка зникла в Білорусі, знайшлася в Росії через 20 років (фото)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 20:30

У 1999 році чотирирічна білоруська дівчинка три тижні їздила поїздами з невідомими людьми, поки ті не покинули її на пероні рязанського вокзалу. 2 вересня МВС Білорусі оприлюднило короткий ролик про історію Юлії Моїсеєнко (зараз Горіна): в 1999 році в ...

Щасливої акліматизації: В Україну йдуть морози: де і коли похолодає до - 3 (карта)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 20:29

Погода в Україні на вихідні, 19 і 20 вересня, буде прохолодною. Вдень очікується в середньому +15... +19 градусів. Вночі близько +5... +7 градусів, однак місцями можуть бути заморозки до 0-3 градусів. Де будуть заморозки, якою буде погода на вихідних і...