"На собі відчули страшний біль втрати": Кіборги поділилися спогадами про перший бій за ДАП

За словами бійців, вони не боялися смерті, найбільше їх "чіпляли" погрози ворога.

Фото: cbn.com.ua

25 травня, напередодні четвертої річниці, коли бійці 3-го окремого полку спеціального призначення прийняли свій перший бій за Донецький аеропорт, вони пригали це важливе протистояння, повідомляють Патріоти України з посиланням на cbn.com.ua.

"Перший бій відбувся 26 числа. Це було важко сприйняти, важко усвідомити, що відбувається справжня війна, гинуть наші побратими, на собі відчули цей страшний біль від втрати", - сказав Сергій Францішкевич, заступник командира полку по роботі з особовим складом.

За його словами, полк зайшов в аеропорт сьомого квітня 2014 року і до четвертого жовтня 2014 року військовослужбовці обороняли цей стратегічний об’єкт. 26 травня на території летовища було близько 80 осіб, на щастя, вдалося обійтися лише пораненнями, загиблих не було.

Пізніше у цьому протистоянні були серйозні втрати, але такі обставини лише привели хлопців в бойову готовність. Кожен усвідомив, що відбувається справжня війна і активізував свій внутрішній ресурс. Яскравим прикладом цьому в історії української держави є те, що наші захисники, не шкодуючи себе, виконують бойові завдання і нині. На меті у військовослужбовців - періодично проводити зібрання до річниці бою і віддавати шану тим людям, які з честю і гідністю виконали свій обов’язок.

Як зізнаються хлопці, вони не боялися смерті, найбільше їх "чіпляли" погрози ворогів помститися військовим, нашкодивши їх рідним. Надзвичайно важко було і відвозити додому тіла побратимів. Не падати духом допомагало дружнє плече та гумор.

"Якось колективно підбадьорювали одне одного і розуміли, що треба виконувати свою задачу. Скласти руки - не приведе ні до чого хорошого, ми розуміли, що треба діяти, от і все", - розповів військовий з позивним "Американець".

Українці встановили рекорд на ринку автомобілів: ТОП найпопулярніших марок

понеділок, 5 червень 2023, 12:59

У травні на українському ринку нових комерційних вантажних автомобілів було реалізовано 955 авто, що є найкращим результатом за останні 15 місяців, передають Патріоти України. Як повідомляє "Укравтопром", у порівнянні з торішнім травнем, реєстрації в ц...

У Рівному покарали водія маршрутки за образу матері загиблого воїна

понеділок, 5 червень 2023, 12:26

У Рівному покарали водія маршрутки за образу матері загиблого воїна. Тепер він більше не має права працювати у сфері перевезень. Про таку міру покарання для чоловіка повідомив міський очільник Олександр Третяк у Telegram, передають Патріоти України. "...