"На собі відчули страшний біль втрати": Кіборги поділилися спогадами про перший бій за ДАП

За словами бійців, вони не боялися смерті, найбільше їх "чіпляли" погрози ворога.

Фото: cbn.com.ua

25 травня, напередодні четвертої річниці, коли бійці 3-го окремого полку спеціального призначення прийняли свій перший бій за Донецький аеропорт, вони пригали це важливе протистояння, повідомляють Патріоти України з посиланням на cbn.com.ua.

"Перший бій відбувся 26 числа. Це було важко сприйняти, важко усвідомити, що відбувається справжня війна, гинуть наші побратими, на собі відчули цей страшний біль від втрати", - сказав Сергій Францішкевич, заступник командира полку по роботі з особовим складом.

За його словами, полк зайшов в аеропорт сьомого квітня 2014 року і до четвертого жовтня 2014 року військовослужбовці обороняли цей стратегічний об’єкт. 26 травня на території летовища було близько 80 осіб, на щастя, вдалося обійтися лише пораненнями, загиблих не було.

Пізніше у цьому протистоянні були серйозні втрати, але такі обставини лише привели хлопців в бойову готовність. Кожен усвідомив, що відбувається справжня війна і активізував свій внутрішній ресурс. Яскравим прикладом цьому в історії української держави є те, що наші захисники, не шкодуючи себе, виконують бойові завдання і нині. На меті у військовослужбовців - періодично проводити зібрання до річниці бою і віддавати шану тим людям, які з честю і гідністю виконали свій обов’язок.

Як зізнаються хлопці, вони не боялися смерті, найбільше їх "чіпляли" погрози ворогів помститися військовим, нашкодивши їх рідним. Надзвичайно важко було і відвозити додому тіла побратимів. Не падати духом допомагало дружнє плече та гумор.

"Якось колективно підбадьорювали одне одного і розуміли, що треба виконувати свою задачу. Скласти руки - не приведе ні до чого хорошого, ми розуміли, що треба діяти, от і все", - розповів військовий з позивним "Американець".

Паливна паніка набирає оберти: У Москві розмели з магазинів та складів каністри для бензину

середа, 24 червень 2026, 21:09

В автомагазинах Москви закінчилися каністри для бензину, попри всі заклики не наливати паливо у додаткову тару. Ємності скуповують спекулянти і перепродують задорого, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ. . Зазначається, що за останні тиж...

МОК змінив Олімпійську хартію - Росію повертають у міжнародний спорт

середа, 24 червень 2026, 20:31

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вніс зміни до Олімпійської хартії, які спрямовані на посилення "нейтральності" спорту від будь-якого політичного втручання. Це де-факто відкриває шлях до повноцінного повернення Російської Федерації та її атлетів ...