На замовлення Москви? На Хмельниччині ретранслювали заборонені російські телеканали (фото)

Кіберполіцейські припинили роботи кардшарингового осередку.

Працівники Хмельницького відділу кіберполіції спільно з слідчими виявили у обласному центрі та припинили роботу злочинної групи, яка нелегально ретранслювала "закриті" програми супутникового ТБ та заборонені на теренах держави російські канали, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу облполіції.

"Ламали" сигнал за технологією кардшарингу - незаконне розблокування закодованих телеканалів за допомогою інтернету.

Інформацію про зловмисників кіберкопи отримали від правовласників контенту.

За словами правоохоронців, свою "підприємницьку діяльність" підозрювані здійснювали без жодної ліцензії провайдера програмної послуги та угод з правовласниками.

Під час розслідування вдалося встановити і особи двох хмельничан, які були причетні до протиправної діяльності. Завдяки санкціонованим обшукам у їхніх оселях, "місцях роботи" та автівках полісмени виявили та вилучили п'ять одиниць комп'ютерної техніки та електронні носії інформації, з яких безпосередньо здійснювалося розповсюдження протиправного контенту, а також мобільні телефони, чорнові записи клієнтської бази вже підключених абонентів, списки "розкодованих" телеканалів та більше двох сотень ресиверів для прийому супутникового сигналу.

Вже відомо і майже про 200 клієнтів центру, яким горе-бізнесмени налаштовували незаконну трансляцію.

Наразі суму завданих збитків ще встановлюють, триває низка експертиз, за результатами яких фігурантам повідомлять про підозру у вчиненні злочинів у сфері авторського права та суміжних прав, а також незаконного втручання у роботу систем та комп'ютерних мереж.

Нині на правопорушників вже відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.361 - незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж.

Відтак, кіберзлочинцям "світить" ув'язнення на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися визначеною діяльністю на строк до трьох років.

Що буде, якщо ТЦК не встигнуть за 60 днів обробити заявку на оновлення даних - роз'яснення юриста

понеділок, 29 квітень 2024, 2:35

Відповідно до нового закону про мобілізацію в Україні, чоловікам призовного віку буде потрібно протягом 60 днів уточнити свої облікові дані у Центрах комплектування. Електронне оновлення даних ще не працює. За нинішніх умов ТЦК доведеться ставити на об...

Польща готує нові правила для українців із простроченими документами: Що треба знати

неділя, 28 квітень 2024, 21:25

Усі рішення про тимчасовий захист для громадян України, які перебувають у Польщі, включено до окремого закону, передають Патріоти України. За кілька днів польська влада представлять оновлений варіант цього документа, в якому буде враховано рішення уряд...