Найбільше всіх турбувало, чи на місці мощі святих Києво-Печерської лаври: Мінкульт відзвітував про ревізію в Ближніх та Дальніх печер

Нижня Лавра перебуває у довгостроковому користуванні колишньої УПЦ МП. І найбільшу сакральну цінність, котра перебуває на території діючого монастиря є більше сотні нетлінних мощів святих отців лаврських 11-15 сторіч.

Киево-Печерський монастир. Вигляд з Верхньої лаври (держзаповідника)

У Києво-Печерській лаврі знайшли церковні коштовності і святині, яких не дорахувалися під час інвентаризації. Про це повідомила заступник міністра культури Тамара Мазур, зазначають Патріоти України.

За словами чиновниці, основна частина цінностей Києво-Печерської лаври, а також мощей збереглася. Крім того, заповіднику повернули дві цінні ікони.

«Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила - мощі є», - цитує слова Мазур «Інтерфакс-Україна».

Заступник міністра також зазначила, що експерти не можуть стверджувати, кому саме належать мощі, оскільки неможливо провести експертизу ДНК.

«Станом на сьогодні два найцінніших об'єкта були передані в заповідник монастирем ... Я можу помилятися, але це дві ікони, два медальйона, які були повернуті», - розповіла Мазур.

У Мінкульті також повідомили, що основна частина з переданих державою експонатів і найбільш цінні знаходяться на місці.

При цьому в Мінкульті підкреслюють, що УПЦ МП під час оренди лаври побудувала на території заповідника багато об'єктів. Деякі з них з відхиленнями від отриманих дозволів.

Нагадаємо, в кінці листопада 2018 року по ініціативі Міністерства культури створили спеціальну комісію, яка перевіряла наявні в Києво-Печерській лаврі церковні коштовності і святині, які були передані лаврі 1988 року, коли монастир після закриття радянською владою відкрили знову.

Ідеальне укриття є навіть у приватних садибах: Експерт дав пораду, де ховатися у разі нападу Росії

неділя, 16 січень 2022, 21:58

Що робити українцям, якщо Росія все-таки нападе? Де ховатися? І що покласти у тривожну валізку? Про це журналу "Країна" розповів фахівець із виживання Віталій Селик, передають Патріоти України. "Мешканці великих міст можуть заховатися у бомбосховища, п...

Шок в який не хотілося вірити: Українці отримали грудневі платіжки за опалення, кому доведеться заплатити в рази більше ніж у Києві

неділя, 16 січень 2022, 21:10

Грудневі платіжки за опалення виявились набагато "вагомішими" за листопадові, що, втім, не дивно: все-таки грудень – зимовий місяць, і градуси на вулиці помітно знижуються. Але рахують також по-різному, не зважаючи на заспокійливі посили влади, зазнача...