Найбільше всіх турбувало, чи на місці мощі святих Києво-Печерської лаври: Мінкульт відзвітував про ревізію в Ближніх та Дальніх печер

Нижня Лавра перебуває у довгостроковому користуванні колишньої УПЦ МП. І найбільшу сакральну цінність, котра перебуває на території діючого монастиря є більше сотні нетлінних мощів святих отців лаврських 11-15 сторіч.

Киево-Печерський монастир. Вигляд з Верхньої лаври (держзаповідника)

У Києво-Печерській лаврі знайшли церковні коштовності і святині, яких не дорахувалися під час інвентаризації. Про це повідомила заступник міністра культури Тамара Мазур, зазначають Патріоти України.

За словами чиновниці, основна частина цінностей Києво-Печерської лаври, а також мощей збереглася. Крім того, заповіднику повернули дві цінні ікони.

«Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила - мощі є», - цитує слова Мазур «Інтерфакс-Україна».

Заступник міністра також зазначила, що експерти не можуть стверджувати, кому саме належать мощі, оскільки неможливо провести експертизу ДНК.

«Станом на сьогодні два найцінніших об'єкта були передані в заповідник монастирем ... Я можу помилятися, але це дві ікони, два медальйона, які були повернуті», - розповіла Мазур.

У Мінкульті також повідомили, що основна частина з переданих державою експонатів і найбільш цінні знаходяться на місці.

При цьому в Мінкульті підкреслюють, що УПЦ МП під час оренди лаври побудувала на території заповідника багато об'єктів. Деякі з них з відхиленнями від отриманих дозволів.

Нагадаємо, в кінці листопада 2018 року по ініціативі Міністерства культури створили спеціальну комісію, яка перевіряла наявні в Києво-Печерській лаврі церковні коштовності і святині, які були передані лаврі 1988 року, коли монастир після закриття радянською владою відкрили знову.

Тримають у нелюдських умовах: На блокпосту окупантів на Запоріжжі померли 10 біженців, котрі не дочекалися на пропуск до вільної України

середа, 10 серпень 2022, 18:17

У тимчасово окупованій Василівці Запорізької області на російському блокпосту померли 10 людей. Вони стояли в черзі на евакуацію на підконтрольну Україні територію. Про це заявив мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону. "Кількість смертей зрос...

Шанувальник диктатора народився у Херсоні: Артист балету Полунін похвалився новими тату з Путіним (фото)

середа, 10 серпень 2022, 13:00

Російський артист балету Сергій Полунін народився у Херсоні та має український паспорт. Це не завадило йому стати фанатом Путіна і зробити цілих три татуювання з портретами диктатора. Полунін опублікував у Instagram нову фотографію зі своїми тату, пере...