Народні прикмети: Чому 15 листопада треба думати про сон, дітей і до чого тут кури

За традицією, 15 листопада молилися про те, щоб діти міцно спали.

Ілюстрація: i.ytimg.com

У церкві 15 листопада молилися про те, щоб діти міцно спали. Також у цей день треба було читати спеціальні замовляння від безсоння. Часто цим займалися знахарі й цілителі, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.

Існував спеціальний обряд, що проводиться знахарями. Все робилося таємно від оточуючих. Пізно ввечері знахарка несла дитину в курник, три рази обмивала її водою і примовляла: "Кури білі, кури рябі, кури жовті, кури строкаті, кури чорні, візьміть свої ночниці, а немовляті дайте добре здоров'я і сон". Далі знахарка три рази спльовувала і одягала свіжий одяг на дитину. Вважалося, що це допомагає позбавити її від дратівливості і плаксивості.

Предки говорили про те, що безсоння - це недуга, яка викликається особливими злими істотами, непомітними для людського ока. Їх можна тільки викурити, заговорити. Однак дуже важливо спочатку з'ясувати причину проблеми. Так, говорили, що дитину могли попросту наврочити. Робилися змови на воду, якою потім вмивалися.

Народні прикмети на 15 листопада:

Якщо день непогожим видався, то подібна погода протримається до дня Антона-Перезимника.

Навколо місяця 15 листопада видно темний круг - буде заметіль.

Півень в мороз співає - чекай потепління.

Кури сідають на сідало рано - будуть морози. Якщо ж птахи ляскають крилами і вертять хвостами - чекай хуртовини.

Гусак голову під крило сховав - чекай морозів.

Кішка 15 листопада спить весь день - буде холоднеча.

Яскраві зірки віщують наступ сильних морозів.

Одна з найщасливіших країн світу платить за переїзд туди: які умови

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:56

Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення. Як пише видання Express, швейцарський уряд пропонує моло...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...