Народні прикмети: Чому 17 жовтня - вдалий день для приготування настоянки, але поганий для п'яниць

З цього дня стає все холодніше і відчувається наближення зими.
Ілюстрація: 2017rik.pp.ua

У церкві 17 жовтня вшановується пам'ять мученика Єрофея (Ієрофея), який жив в Афінах у I столітті. Одночасно з Діонісієм навернений у християнство і став учнем апостола Павла. Переказ свідчить, що Єрофей і Діонісій своїми очима бачили поховання Богоматері. Він був убитий язичниками після того, як намагався проповідувати християнство, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.

Раніше 17 жовтня готували особливу настоянку. Зазвичай використовували для неї різні запашні трави. Традиційна рецептура включала в себе чебрець, звіробій, конюшину, полин, майоран, деревій, материнку, аніс і м'яту. Трави заливали горілкою і настоювали близько 10-12 днів в теплому і темному місці. У народі говорили, що така настоянка не тільки підвищує апетит, але і допомагає в лікуванні різних недуг.

Зазвичай 17 жовтня проводили велику кількість обрядів, пов'язаних з відлякуванням нечисті. Вірили, що захиститися від неї можна, використовуючи цибулю, часник, редьку. Зв'язки цибулі і часнику підвішували над дверима будинків і хлівів. Також говорили, що найчастіше нечиста сила вражає п'яниць і людей, які несумлінно виконують свої релігійні обов'язки. Саме тому не рекомендувалося 17 жовтня гуляти, виходити з дому без потреби і, звичайно ж, не варто напиватися.

Народні прикмети на 17 жовтня

Не варто в цей день ходити в ліс - подейкували, що лісовики 17 жовтня ламають дерева, ганяють звірів, перш ніж піти зимувати до наступного року.

Не варто в цей день весілля грати - прикмета, що шлюб буде нещасливим.

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...