Народні прикмети: Для кого 22 жовтня треба залишити в лісі їжу і жіночу хустку

Було прийнято випікати у цей день пироги і пригощати ними своїх рідних і близьких

Ілюстрація: np.pl.ua

22 жовтня вшановується пам'ять святого Якова, який належав до числа дванадцяти апостолів, особливо наближених до Ісуса Христа, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.

Раніше він носив ім'я Матвій і не відрізнявся праведним способом життя, оскільки був митарем, збирачем податків. Однак, зустрівшись з Ісусом, захотів служити Богові. Надалі Яків вирушив з проповіддю в Едессі і Юдею. Залишилося зовсім небагато відомостей про життя самого Якова.

Починали 22 жовтня заготовлювати дрова. Наступала пора, коли роботи в полі припинялися, розваг ніяких не було, і можна було подбати про те, щоб нарубати дров і скласти їх в коморі. Заготівлю дров вважали дуже відповідальною справою, адже від цього залежало, як сім'я переживе зиму.

Було прийнято випікати у цей день пироги і пригощати ними своїх рідних і близьких. Вважалося, що це забезпечить добробут і міцне здоров'я для всіх цих людей на найближчий рік.

22 жовтня починали молоти пшеницю, обдирати овес і просо. Кашу господині подавали з салом або маслом. Також пекли пироги з кашею, пригощаючи ними сусідів і родичів. Закривали грибний сезон, відправившись в ліс для збору сироїжок. Зібрані гриби потім солили або смажили разом з картоплею.

З лісу намагалися повернутися до настання темряви, оскільки дні ставали коротшими, а вночі температура могла бути наближена до 0º. Вірили, що в цей час у лісі панують злі духи. Воліли проводити численні обряди, пов'язані з задобрюванням Борового - лісового господаря. Для цього залишали в лісі горщик каші, шматок хліба і хустку для дружини Борового, яку називали Боровуха.

Також вірили, що в ялинових і соснових лісах живуть духи з буйною вдачею. Тому, 22 жовтня також проводили обряди, спрямовані на задобрювання злих сил.

Народні прикмети:

Якщо в цей день заготовити дрова, то взимку тепліше буде

Якщо людина народилася 22 жовтня, то її талісманом є сапфір

Сніг випадає на талу землю - прикмета того, що наступного року буде поганий урожай

З модрини ще не обсипалися голки - снігу взимку буде небагато, і він стане швидко танути

Звисають бурульки з дахів - прикмета, що осінь буде довгою

Багато лушпиння на цибулі з урожаю поточного року - зима буде суворою і холодною

Вишневе листя 22 жовтня ще не опало - чекай відлиги.

Скільки українців підтримують жорсткий карантин: Соціологи оприлюднили цікаві дані

четвер, 9 квітень 2020, 17:43

Українці підтримали введення посиленого карантину через масову загрозу поширення коронавірусу COVID-19. Про це говорять результати опитування, опублікованого на сайті Українського інституту майбутнього, передають Патріоти України. Так "максимально можл...

Хіти тижня. Головний санітарний лікар розповів, коли коронавірус досягне свого піку в Україні

четвер, 9 квітень 2020, 17:30

Він наголосив, що зараз докладається максимум зусиль, аби уникнути піку. При цьому він наголосив, що зараз докладається максимум зусиль, аби уникнути піку. "У нас є прогноз піку захворюваності, але ми робимо все для того, щоб цей прогноз не збувся. Якщ...