''Народи відновлять дружбу!'': Епіфаній зробив несподівану заяву про РФ

Православна церква України має опиратися вороже налаштованій РПЦ і закласти правильні духовні основи автокефалії. Про це заявив митрополит Епіфаній в інтерв'ю грецькому виданню "TaNea", повідомляється на сторінці глави ПЦУ у Facebook, повідомляють Патріоти України.

"Російська православна церква протистоятиме. Вона це робила, робить і робитиме. Крім її спроб переконати інші церкви не визнавати українську, Москва намагається посіяти розбрат серед українських вірян. Ми вже чули від російської сторони, що, мовляв, якщо Томос автокефалії буде надано, то буде значний опір, проллється кров", — сказав він.

"Втім, до цього часу ми бачимо цілком мирний процес приєднання парафій в Україні до нової церкви, і ми докладемо всіх зусиль, щоб він так тривав і надалі", — додав він.

"Це логічно, і ми не маємо жодних заперечень проти цього. Російська православна церква може піклуватися про своїх вірян на території України. Ті, хто вирішить залишитися в російській церкві, не повинні відчувати жодного тиску", — уточнив він.

Митрополит наголосив, що ці парафії повинні мати рівні права з тими, що належать ПЦУ. "І поступово, я вважаю, наші відносини будуть нормалізовані, наші народи відновлять дружбу, добрі і мирні відносини", — підсумував він.


Томос для України: Суд ухвалив переможне рішення

четвер, 25 квітень 2019, 17:28

Верховний суд України відмовився оцінювати законність звернення до Вселенського патріарха Варфоломія щодо томосу, повідомляють Патріоти України. У повідомленні суду на сторінці у Facebook йдеться, що закрито провадження за позовом релігійних організац...

"Война продолжится, тарифы не уменьшатся", - блогер

четвер, 25 квітень 2019, 17:15

"Выборы прошли, фанфары стихли, наступили будни. Народ бился и воевал друг с другом, а уже сегодня ищут почву для примирения с меньшинством", - пише у своєму блозі Наталя Юсупова, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "Я смотрю, лидеры мнений т...