''Народи відновлять дружбу!'': Епіфаній зробив несподівану заяву про РФ

Православна церква України має опиратися вороже налаштованій РПЦ і закласти правильні духовні основи автокефалії. Про це заявив митрополит Епіфаній в інтерв'ю грецькому виданню "TaNea", повідомляється на сторінці глави ПЦУ у Facebook, повідомляють Патріоти України.

"Російська православна церква протистоятиме. Вона це робила, робить і робитиме. Крім її спроб переконати інші церкви не визнавати українську, Москва намагається посіяти розбрат серед українських вірян. Ми вже чули від російської сторони, що, мовляв, якщо Томос автокефалії буде надано, то буде значний опір, проллється кров", — сказав він.

"Втім, до цього часу ми бачимо цілком мирний процес приєднання парафій в Україні до нової церкви, і ми докладемо всіх зусиль, щоб він так тривав і надалі", — додав він.

"Це логічно, і ми не маємо жодних заперечень проти цього. Російська православна церква може піклуватися про своїх вірян на території України. Ті, хто вирішить залишитися в російській церкві, не повинні відчувати жодного тиску", — уточнив він.

Митрополит наголосив, що ці парафії повинні мати рівні права з тими, що належать ПЦУ. "І поступово, я вважаю, наші відносини будуть нормалізовані, наші народи відновлять дружбу, добрі і мирні відносини", — підсумував він.


З архіву ПУ. "Не вважав за потрібне": Звільнений з російського полону Павло Гриб не захотів привітатись з президентом України

середа, 22 вересень 2021, 11:30

7 вересня після дворічного полону в'язень Кремля разом з іншими українцями повернувся в Україну. В аеропорті Павло Гриб не став тиснути руку президентові України Володимирові Зеленському, передають Патріоти України 7 вересня 2019 року з посиланням на н...

Поранено водія: Під Києвом обстріляли машину першого помічника президента Шефіра

середа, 22 вересень 2021, 11:22

Під Києвом біля села Лісники невідомі обстріляли машину першого помічника президента Сергія Шефіра. Поранення отримав його водій, передають Патріоти України. Зокрема, джерело підтвердило факт обстрілу машини і поранення водія. Він також уточнив, що Шеф...