Нас дурять! Названо 15 медпрепаратів, які не працюють (фото)

На поличках аптек зараз стільки ліків, що навіть лікар може не одразу зрозуміти, що від чого допомагає і чи насправді працює. Що вже казати про пацієнтів, які звикли йти прямо в аптеку, а не за консультацією у лікарню, повідомляють Патріоти України.

Серед усього асортименту є й ті, які просто обіцяють ефект, а насправді в кращому випадку просто не допомагають. При цьому, їх вартість часто не дає приводу для сумнівів, адже більшість вірить у формулу – дорого=ефективно. Які ж ліки не варто купувати, аби не витратити гроші даремно? Давайте з ними знайомитись.

Канефрон

Показання: застосовується при захворюваннях сечовивідної системи. Має протизапальну, антиоксидантну (протівоокіслітельним), спазмолітичну, сечогінну і обезболивающе дію.

Протипоказання: Канефрон протипоказано при підвищеній чутливості (алергії) до активних або другорядних компонентів, алергії на рослини сімейства тирличевих, зонтичних, трояндових, ясноткових. Також його не застосовують за виразковій хворобі або ерозивному пошкодженні стінок шлунка, 12-палої кишки, а також не призначають дітям до 6 років.

Драже протипоказано людям з недостатністю ферменту лактази, гиполактазии (нездатності засвоювати лактозу), порушення всмоктування вуглеводів в кишечнику (глюкозо-галактозної мальабсорбції), дефіциті ферментів сахарази, ізомальтази, непереносимості фруктози.

Розчин не приймають при виразковій хворобі шлунку або 12-палої кишки в період її загострення. Містить 19% етиловий спирт, тому її не варто застосовувати у людей з алкоголізмом, при високому ризику важких ускладнень з боку печінки, головного мозку (при захворюваннях печінки, захворюваннях мозку, епілепсії).

Афлубін

Показання: Застосовують для профілактики і лікування ГРВІ, грипу, запальних процесів в дихальних шляхах, а також парагрипу, лікування ревматизму і запальних процесів в суглобах. Активізує захисні функції організму, збільшуючи його опір інфекціям, запобігаючи виникненню ускладнень.

Має жарознижуючу, протизапальну, імуномодулюючу, знеболюючу, дезінтоксикаційну дію. Активізує неспецифічні захисні фактори місцевого імунітету. Нормалізує захисні властивості слизових носа і бронхіального дерева. Знижує виробництво ексудату, виникнення набряклості.

Протипоказання: Афлубін не застосовується в разі алергії на один з активних речовин даного лікарського засобу

Оциллококцинум

Показання: Оціллококцінум використовується для лікування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій легкій і середнього ступеня тяжкості. Також використання препарату в профілактичних цілях показано в період сезонних епідемій респіраторних вірусних інфекцій і грипу.

Протипоказання: не призначається пацієнтам, які страждають непереносимістю екстракту печінки качки барбарійской, або тим, у кого раніше була виявлена гіперчутливість до гомеопатичних препаратів. Від його прийому варто відмовитися тим, хто страждає непереносимістю або дефіцитом лактози, глюкозо-галактозною мальбсорбцією.

Амізон

Показання: Амізон призначається для лікування/профілактики: грипу, вітряної віспи, кору, мононуклеозу, краснухи, епідемічного паротиту (свинки), хвороби котячих подряпин (фелінозу), застосовується в складі комплексного лікування вірусно-бактеріальних, вірусних і бактеріальних ангін, пневмоній, шкірно-суглобової форми еризипелоїду, герпетичної інфекції, вірусних менінгіту і менінгоенцефалітую.

Протипоказання: Не можна приймати при алергії на препарати йоду, не застосовується при важких органічних ураженнях печінки чи нирок. Слід c обережністю призначати ці ліки пацієнтам c захворюваннями щитовидної залози, особливо при підвищеній її функції (гіпертиреозі). Містять лактозу, тому не рекомендується при непереносимості галактози, недостатності ферменту лактази, синдромі порушення всмоктування глюкози і галактози.

Тонзілотрен


Показання: Призначений для лікування гострої ангіни (фолікулярної, катаральної і лакунарной) і хронічного тонзиліту. Також призначається в комплексній терапії для швидкої регенерації слизової глотки після проведення тонзилектомії (видалення піднебінних мигдалин).

Протипоказання: Тонзилотрен не призначається підвищеній чутливості до хрому та лактози. З особливою обережністю лікарський призначається пацієнтам, які страждають на гіпертиреоз.

Кавінтон

Показання: Кавинтон застосовують при різних типах порушення мозкового кровообігу, при симптомах психічних і неврологічних порушень у хворих, які страждають цереброваскулярною недостатністю, що виявляється зниженням пам'яті, запамороченнями, вираженими головними болями і руховими розладами, для усунення або зниження вазовегетативних симптомів в клімактеричному періоді. Також призначається при захворюваннях очей судинної етіології, зниженні слуху токсичного або судинного генезу та при хворобі Альцгеймера.

Протипоказання: Порушення серцевого ритму, вагітність, знижений судинний тонус, нестабільний артеріальний тиск. Ін'єкційна форма препарат несумісна з гепарином і не вводиться підшкірно

Анаферон

Показання: Анаферон застосовується в лікуванні і профілактики гострих віруcних інфекцій. Його використання показано в складі комплексного лікування і профілактики інфекцій, які викликані герпесвірусами. Застосовується в складі комплексного лікування і профілактики бактеріальних інфекцій та вторинних імунодефіцитних станів.

Протипоказання: Не використовується в терапії пацієнтів, у яких є гіперчутливість до його кoмпонентів.

Сінупрет

Показання: Синупрет показано до застосування при хронічних або гострих запаленнях придаткових пазух (синусів) носа, які супроводжуються утворенням в'язкого слизу.

Протипоказання: Не можна призначати при індивідуальній підвищеній чутливості (алергії) до компонентів ліків та при дефіциті ферменту лактази, порушення всмоктування в травному тракті глюкози і галактози, дефіцит ферментів ізомальтази, сахарази, непереносимість фруктози, лактози, галактози) , оскільки Синупрет містить лактози моногідрат, глюкози сироп, сахарозу.

З обережністю приймають при епілепсії, порушенні роботи печінки, травмах або захворюваннях головного мозку (застосування допускається після консультації з лікарем)

Ременс

Показання: Ременс в використовується в лікуванні аднекситів, ендометритів і клімактеричного синдрому, при порушені менструального циклa (аменорея, дисменорея, синдром передменструального напруження).

Протипоказання: Не використовують, якщо у хворої є порушення в роботі печінки і непереносимість компонентів препарату. Відносним протипоказанням вважається алкоголізм, черепно-мозкові травми і захворювання головного мозку.

Біопарокс

Показання: Антибактеріальний та протигрибковий препарат, наслідком дії Біоопароксу є загибель мікроорганізму - збудника інфекції.

Протипоказання: Протипоказаний при алергії на один з компонентів.

Умкалор

Показання: Лікування гострих та хронічних інфекцій дихальних шляхів і ЛОР-органів (бронхіт, синусит, тонзилярна ангіна, ринофарингіт).

Протипоказання: підвищена чутливість до компонентів препарату, схильність до кровотеч, прийом лікарських засобів, які уповільнюють процес згортання крові, тяжкі захворювання печінки і нирок.

Гропринозин

Показання: Гропринозин застосовується пацієнтами зі зниженим або нормальним імунним статусом при аденовірусній інфекції, парагрипі, грипі, інших ГРВІ, бронхіті вірусного походження, кору, простому герпесі, підгострому склерозуючому паненцефаліті (прогресуючому ураженні всіх тканин мозку), генітальному герпесі, інфекційному мононуклеозі, вітрянці, оперізуючому лишаї, цитомегаловірусній інфекції, папіломавірусі, гострому або хронічному гепатиті В, а також при рецидивуючих інфекціях дихальної, сечостатевої системи у людей зі слабким імунітетом.

Протипоказання: препарат не можна застосовувати при поганій переносимості пранобексу, інших компонентів, при нирковій/печінковій недостатності, при сечокам'яній хворобі, при подагрі або гіперурикемії. З обережністю застосовується у хворих похилого віку, оскільки існує ризик розвитку гіперурикемії, гіперурикозурії.

Оксолінова мазь

Показання: Лікування вірусного риніту, профілактика ГРВІ.

Протипоказання: Підвищена чутливість до оксоліну та до інших складових препарату.

Настій ехінацеї пурпурної

Показання: При лікуванні імунодефіцитних станів та при хронічних рецидивуючих запальних захворюваннях різної локалізації. Також показанням є початкові прояви ГРВІ та лікування ран, що тривалий час не загоюються.

Протипоказання: Підвищена чутливість до рослин родини складноцвітних або до компонентів препарату, прогесуючі системні захворювання (туберкульоз, лейкоз, агранулоцитоз, онкологічні захворювання, ревматизм, колагенози, розсіяний склероз та інші аутоімунні захворювання, СНІД, ВІЛ-інфекції, системний червоний вовчак.

Лавомакс

Показання: Лавомакс використовується в профілактиці і терапії захворювань вірусної і бaктеріальной етіології таких, як грип, гострі респіраторні віруcние інфекції, герпетична і цітомагаловірусная інфекції, респіраторний і урогенітальний хлaмідіоз та ін.

Протипоказання: Лавомaкс протипоказаний при повишеннoй чутливості до тилорону дигідрохлоріду, дефіциті сахарази, непереносимості фруктoзи і глюкозо-галактозної мальабсoрбціі. Препарат не використовується в терапії осіб віком до 18 років, вагітних і годуючих.

Джерело: Обозреватель

"Прокидатись - і щоранку знову втрачати тебе": Дівчина загиблого пілота "Джуса" зворушила мережу постом

п’ятниця, 29 вересень 2023, 18:26

Дівчина загиблого українського пілота Андрія Пільщикова із позивним "Джус" Меланія Подоляк зворушила мережу новим дописом. Вона зізналася, що ще довго не зможе прийняти свою втрату, постійно живе спогадами, і тому час від часу вихлюпує емоції і біль, щ...

В Україну ввірветься холодний атмосферний фронт: Синоптикиня назвала дату зміни погоди

п’ятниця, 29 вересень 2023, 17:54

Вже найближчими вихідними, а саме у неділю, 1 жовтня, в Україну увірветься холодний атмосферний фронт. Він принесе зниження температур та невеликі дощі у деякі регіони України. Про це повідомила у Telegram відома українська синоптикиня Наталка Діденко,...