NASA випадково записало, як на Марсі дмуть вітри (аудіо)

Відрадне атмосферне явище зайвий раз надихає майбутніх колонізаторів - вітер, кисень, життя адже взаємопов'язані поняття.

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) опублікувало запис шуму вітру на Марсі, який передав на Землю зонд InSight, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости. Відзначається, що запис був зроблений незаплановано, в момент виміру рухів на планеті.

Сейсмограф автоматичної міжпланетної станції InSight зміг зафіксувати звукові коливання на Червоній планеті 1 грудня. Вчені оцінили швидкість «марсіанського вітру» в 16-24 км на годину.

Оскільки космічний апарат записує низькочастотні звуки, вченим довелося провести обробку, щоб звук став доступним для програвання звичайними пристроями. Зокрема, частоту звуку збільшили на дві октави.

Тариф на електроенергію у квітні: Скільки доведеться платити за кожну кВт*годину

субота, 1 квітень 2023, 10:59

В Україні у квітні тариф на електроенергію становитиме 1,44 грн (якщо використовувати 250 кВт*год. на місяць) та 1,68 грн (якщо використати більше). Така ціна збережеться як мінімум до 1 травня, передають Патріоти України. В Україні є підстави для підв...

"Мав водити людей в гори, а не в бій": Під Бахмутом загинув відомий альпініст

субота, 1 квітень 2023, 10:50

У боях за Бахмут загинув офіцер 53-окремої механізованої бригади, відомий український альпініст Орест Кінаш. Трагічну звістку про загибель воїна повідомила Facebook-спільнота Туристично-інформаційного центру Captain Dzembronia, передають Патріоти Укра...