Наші не пасуть задніх: Українські вчені знайшли рослину, яка рятує від раку шкіри (відео)

Для завершення роботи над ліками вченим потрібно розшифрувати весь геном рослини, а на це поки не вистачає коштів і обладнання.

Ілюстрація. Фото: ЗМІУкраїнські вчені знаходяться на порозі грандіозних відкриттів - ліків від раку шкіри і пшениці, якій не страшні ні мороз, ні посуха. Речовини і гени для досліджень цих явищ дало одну рослину, повідомляють Патріоти України з посиланням на ТСН.

Це луговик антарктичний, який вільно почувають себе на Південному полюсі. Кілька зразків луговика привезли до Києва полярники, і тепер в Інституті молекулярної біології вирощують свій луговик, який не замерзає при температурі -40С в вакуумі. Найближчим часом учені хочуть пересадити гени цієї рослини звичайним злаковим, зокрема, пшениці. "Коли вирощуються озимі, вони вирощуються в різних умовах. Іноді, буває, що не випадає сніг. Якщо навіть вдасться прямі гібриди отримати, то вони вже будуть набагато більш стійкі і зможуть виживати в наших умовах, при будь-яких перепадах", - пояснює Оксана Пороннік.

Опромінення луговика ультрафіолетом дало ще більш цікаві результати - рослина виявилося напрочуд стійкою до кількох тижнів впливу великим дозами. Вчені були здивовані, а керівник досліджень Віктор Кунах оцінює це відкриття ще вище, ніж стійкість луговика до холодів. Генетик вважає, що рослині якимось чином вдається не тільки відображати сонячні промені, але і нівелювати шкоду, яку вони завдали. Фактично, воно лікує саме себе, тому залишається виділити захисні речовини - і це будуть готові препарати проти меланоми.

Щорічно рак шкіри виявляють у 4 тисяч українців, а смертність від нього сягає 90%. "Чому ультрафіолет нас зацікавив? Тому що ці речовини можуть бути використані, і це вже показано, як протимеланомне природне з'єднання. У лабораторних умовах ми перевірили це на клітинах людини. І дійсно, ефект є. Далі завдання - виділити ці речовини, запатентовати і на їх основі щось робити ", - пояснив Кунах. Для завершення роботи вченим потрібно розшифрувати весь геном луговика, а на це поки не вистачає коштів і обладнання. Незважаючи на це, вчені сповнені ентузіазму і сподіваються, що ці проблеми можна буде вирішити, враховуючи масштабні наслідки, які принесе успішне завершення проекту.


Опублікував: Інна Мартинчук

"Не хочу їх більше навіть бачити": Сусіди зробили жінці ремонт у квартирі, а вона їх зненавиділа

субота, 1 квітень 2023, 16:15

У Великій Британії жінка розповіла, що вона зненавиділа своїх сусідів після того, як вони вирішили зробити для неї добру справу - ремонт у квартирі. Про це пише mirror.co.uk, передають Патріоти України. Жінка розповіла, що поки вона була у відпустці, ї...

"Що ви з ними цяцькаєтеся? Їх гнати треба!": Літня жінка "підірвала" мережу відвертими словами про УПЦ МП (відео)

субота, 1 квітень 2023, 16:00

Українка емоційно підтримала «виселення» Московської церкви з Києво-Печерської лаври, повідомляють Патріоти України. Жінка переконана: повернути найбільшу християнську святиню українському народові треба було ще на зорі незалежності, натомість українсь...