Названі напої, які можуть викликати рак у людей

Фото: ЗМІ

Науковці заявили, що вживання солодких безалкогольних напоїв збільшує ризик захворювання на рак. Зокрема, мова йде про види недуги, пов'язані з ожирінням. Це спостерігалось навіть у тих людей, які не страждали від надлишкової ваги. Про це вчені написали у журналі Public Health Nutrition, повідомляють Патріоти України.

Дослідження проводили вчені з Університету Мельбурна і Онкологічного консиліуму штату Вікторія, що в Австралії. В експерименті взяли участь понад 35 тисяч людей.

За словами науковців, у 3283 людей, які регулярно вживали солодкі безалкогольні напої, виявили 11 видів пухлин. Зокрема, діагностували рак нирки, стравоходу, молочної та підшлункової залоз, шлунка, печінки, простати, яєчника, жовчного міхура, ендометрію і колоректальний раку. При цьому багато людей не скаржились на надлишкову вагу.

"Навіть у людей, які не мали надмірної ваги, зберігався підвищений ризик розвитку раку, якщо вони регулярно вживали солодкі напої", -зазначив лікар-науковець Елісон Ходж.

Дослідження також підтвердило, що підвищена схильність до раку була виявлена тільки у тих людей, які споживали напої з натуральними підсолоджувачами, а не штучними. Тому вчені припустили, що саме цукор сприяв розвитку пухлин. Однак глюкоза живила не тільки онкоклітини, але й здорові.

Як відомо, за останнє десятиліття було проведено низку досліджень, спрямованих на підтвердження впливу цукру на онкозахворювання. Проте жоден із вчених не зміг достеменно пояснити ці властивості солодкого. Попри це науковці в один голос заявляють, що людям варто зменшити кількість солодкого, яке людина споживає упродовж дня.

Пустельні піски приховували справжній скарб: У Єгипті виявили уціліле місто римської епохи

субота, 28 січень 2023, 14:05

У місті Луксор на півдні Єгипту археологи виявили ціле житлове місто римської доби. Про це повідомляє Egypt Today. Єгипетська археологічна місія виявила групу сімейних поховань доби Тринадцятої династії Другого проміжного періоду під час розкопок на цв...

Вдавав з себе жінку, але щось пішло не так: На кордоні з Угорщиною затримали ухилянта-втікача (фото)

субота, 28 січень 2023, 13:00

Українські прикордонники затримали на кордоні з Угорщиною ухилянтів-втікачів. Серед них був чоловік, який вдавав з себе жінку, інформують Патріоти України. "Учора ввечері у ході реалізації інформації, наданої оперативниками Мукачівського загону, прикор...