Кава, яку торговці продають у переходах і просто на точках стихійної торгівлі, в більшості випадків не є справжніми зернами відомих брендів. Використовується, як правило, дешевий аналог, повідомляють Патріоти України з посиланням на проведені журналістами лабораторні випробування.
Вони перевірили два види кави - куплену в магазині і з рук в підземці. "Обидва зразки відповідають нормативам. Якби в одному з них був горезвісний буряк - результат був би інший. Чому ж у кави з підземки - жахливий аромат і смак? Можливо,через порушення у зберіганні зерен - припускають експерти. І попереджають: у підробки часто додають кофеїн. Його надлишок може привести до аритмії, тахікардії, посилити багато захворювань серцево-судинної системи", - йдеться в матеріалі.
За словами експерта, фальсифікують не тільки розчинну каву або мелену. Підробити можна навіть кавові зерна. Тим часом, простий тест у воді показує: в обох пачках знаходяться справжні зерна. Професійну ароматично-смакову експертизу зернової кави проводить Олексій Гуртів.
Як заявляє виробник, до складу цієї кави входять виключно зерна 100% арабіки. У зразку під номером один - величезна кількість зерен округлої форми, яка нагадує за зовнішнім виглядом зерна робусти.
У світі поширені два сорти кави - арабіка і робуста. Після декількох професійних тестів вийшов вердикт: "Два абсолютно різні продукти. Один, я б сказав, що це - 100% робуста, брудний, землистий, деревний смак, дуже грубий. Тоді як у зразку номер два смак елегантний, кислотно-фруктово-шоколадний".
"Тим часом, у лабораторії відзначають, що всі показники в межах норми. Значить, наші зразки - справжні, відповідають нормативним вимогам. Тільки в одній пачці, купленій в магазині, 100% арабіка, а в другій - купленій у підземці - робуста, більш дешева, але видається за напій відомого італійського бренду", - пишуть журналісти.
З 1 листопада польська влада почне поступове закриття центрів колективного розміщення українських біженців на території своєї країни. Про це повідомив речник польського уряду Адам Шлапка, цитує його українська служба Polskie Radio, передають Патріоти У...
Верховна Рада прийняла в цілому як закон законопроєкт 13229 про внесення змін до Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо проходження військової служби за контрактом особами, які досягли граничного віку перебування на військовій службі...