На Буковині волонтери власними силами відновлюють будинок для ветерана АТО. Його історія настільки розчулила земляків, що ті знайшли йому пустуючу хату і затіяли там грандіозний ремонт. Тепер, кажуть, у Віктора буде не лише власне помешкання, а й справжня велика родина, інформують Патріоти України про сюжет ТВА.
Віктору 32. Він сирота, виріс в інтернаті. Більше семи років - жив на вокзалі, а з початку війни на Донбасі - одним із перших пішов на фронт. Минулоріч демобілізувався, однак досі - у шпиталі. Каже: окрім лікарні - йому ніде подітися.
"Монастирі, в основному, по монастирях, по під заробітках ,то в одному селі на фермі, то сторожем, то пастухом. Кожна дитина-сирота, напевно, мріє мати, коли вийде з інтернату, мріє мати свій невеличкий куточок", - говорить Віктор Завальнюк, учасник АТО.
Місцевих волонтерів зворушила історія бійця. Вони знайшли будинок за кілька кілометрів від райцентру Хотин. І одразу ж взялися за ремонт.
"Скоріше, це якесь материнське почуття. Тому що хлопі повертаються всі з проблемами якимось, але кожен повертається до себе додому. А він приїхав. Світла він ніякого не бачив, ніякого позитиву", - говорить Леся Михайлюк, волонтерка.
Будівельними матеріалами допомагають місцеві підприємці. Ремонт роблять військові та волонтери. Вже підлатали дах, замінили вікна, зараз реставрують стіни.
"Отут у нас шурупи зберігаються, якими ми прикручуємо профіля і решта матеріалів, які потрібні. Піна, якою будемо задувати вікна, двері".
Місцеві жителі теж допомагають - дехто підгодовує волонтерів. Люди раді, що в їхньому селі житиме герой.
"Ви робите дуже-дуже гарну роботу! Хай вас Господь благословить! Дякую вам".
Окрім чотирьох кімнат, відновили і душову кабіну - біля хати. Волонтери намагаються зробити усе на совість.
"Не знаю як ідеал, но буде по максимуму. Ми прикладемо зусилля. Буде дуже гарно, чудово", - говорить Василь Рапей, учасник АТО.
Ми показуємо Віктору фото його майбутнього будинку. Той - не стримує емоцій.
"Це вже вікна поставили, бачите? - Ух ти! Пластикові? Абалдєть! А були дерев'яні"
Підшукати Віктору роботу - пообіцяли у сільраді.
"В першу чергу, треба буде думати йому про роботу, тому що треба мати, за що жити і ця зайнятість допоможе йому соціалізуватися. Плюс треба буде його затягати до хлопців-атошників", - говорить Олег Горбатюк, голова Рукшинської територіальної громади.
Аби зробити все задумане, потрібно ще чимало будматеріалів. Тож волонтери просять - усіх небайдужих - допомогти.
Анджеліна Торрес Вальбона, якій 111 років, живе в Іспанії. Вона каже, що в її довгому житті немає секрету, але вона п’є напій із трьох інгредієнтів на сніданок, передають Патріоти України. Що їсть на сніданок довгожителька? . Мешкаючи в квартирі в Еша...
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...