На Буковині волонтери власними силами відновлюють будинок для ветерана АТО. Його історія настільки розчулила земляків, що ті знайшли йому пустуючу хату і затіяли там грандіозний ремонт. Тепер, кажуть, у Віктора буде не лише власне помешкання, а й справжня велика родина, інформують Патріоти України про сюжет ТВА.
Віктору 32. Він сирота, виріс в інтернаті. Більше семи років - жив на вокзалі, а з початку війни на Донбасі - одним із перших пішов на фронт. Минулоріч демобілізувався, однак досі - у шпиталі. Каже: окрім лікарні - йому ніде подітися.
"Монастирі, в основному, по монастирях, по під заробітках ,то в одному селі на фермі, то сторожем, то пастухом. Кожна дитина-сирота, напевно, мріє мати, коли вийде з інтернату, мріє мати свій невеличкий куточок", - говорить Віктор Завальнюк, учасник АТО.
Місцевих волонтерів зворушила історія бійця. Вони знайшли будинок за кілька кілометрів від райцентру Хотин. І одразу ж взялися за ремонт.
"Скоріше, це якесь материнське почуття. Тому що хлопі повертаються всі з проблемами якимось, але кожен повертається до себе додому. А він приїхав. Світла він ніякого не бачив, ніякого позитиву", - говорить Леся Михайлюк, волонтерка.
Будівельними матеріалами допомагають місцеві підприємці. Ремонт роблять військові та волонтери. Вже підлатали дах, замінили вікна, зараз реставрують стіни.
"Отут у нас шурупи зберігаються, якими ми прикручуємо профіля і решта матеріалів, які потрібні. Піна, якою будемо задувати вікна, двері".
Місцеві жителі теж допомагають - дехто підгодовує волонтерів. Люди раді, що в їхньому селі житиме герой.
"Ви робите дуже-дуже гарну роботу! Хай вас Господь благословить! Дякую вам".
Окрім чотирьох кімнат, відновили і душову кабіну - біля хати. Волонтери намагаються зробити усе на совість.
"Не знаю як ідеал, но буде по максимуму. Ми прикладемо зусилля. Буде дуже гарно, чудово", - говорить Василь Рапей, учасник АТО.
Ми показуємо Віктору фото його майбутнього будинку. Той - не стримує емоцій.
"Це вже вікна поставили, бачите? - Ух ти! Пластикові? Абалдєть! А були дерев'яні"
Підшукати Віктору роботу - пообіцяли у сільраді.
"В першу чергу, треба буде думати йому про роботу, тому що треба мати, за що жити і ця зайнятість допоможе йому соціалізуватися. Плюс треба буде його затягати до хлопців-атошників", - говорить Олег Горбатюк, голова Рукшинської територіальної громади.
Аби зробити все задумане, потрібно ще чимало будматеріалів. Тож волонтери просять - усіх небайдужих - допомогти.
Інститут океану Шмідта, поділився результатами своєї глибоководної експедиції, що тривала поблизу Південних Сандвічевих островів, , передають Патріоти України з посиланням на видання Livescience. Серед найбільш вражаючих знахідок опинилась риба глибоко...
Український парламент не планує переглядати питання щодо зменшення мобілізаційного віку. Першочерговими завданнями залишаються перемога України та збереження її суверенітету. Про це заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі Громадського рад...