Не "русскій мір": На Миколаївщині у російської мови відібрали статус регіональної

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав нечинним рішення облради про надання російській мові статусу регіональної. Про це заявила прес-служба прокуратури Миколаївської області, повідомляють Патріоти України.

У липні 2012 року обласна рада погодила рішення "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики". Таке нововведення визнавало, що на території області поряд з українською мовою як державною діє російська мова як регіональна та до неї застосовуються відповідні заходи.

Водночас, Конституційний суд у лютому 2018 року визнав закон "Про засади державної мовної політики" неконституційним. Прокуратура вказує, що облрада самостійно не вживала заходи, щоб привести рішення у відповідність з чинним законодавством, тому перший заступник прокурора області звернувся до суду.

Суд задовольнив позов прокуратури і визнав рішення нечинним. Закон "Про засади державної мовної політики" авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка був прийнятий Радою в липні 2012 року. Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Росіянин вбив та розчленував дружину, але після суду... вийшов на свободу (фото)

середа, 7 червень 2023, 12:00

Росіянина засудили до 1,5 року виправних робіт за вбивство та розчленування дружини. Однак після суду він вийшов на свободу, інформують Патріоти України. Як повідомляє Телеграм-канал NEXTA Live, житель Санкт-Петербурга Сергій Пєтушков під час сімейної ...

Підрив Каховської ГЕС: Окупанти кинули людей на лівому березі напризволяще, в Олешках ситуація критична

середа, 7 червень 2023, 10:50

Станом на 09:40 середи, 7 червня, люди на контрольованому росіянами лівому березі Дніпра все ще заблоковані на горищах та верхніх поверхах своїх будинків. Хтось намагається самотужки евакуюватися, хтось перечікує. Про це повідомляє блогер "Николаевский...