Найчастіше українців штрафують за порушення правил дорожнього руху, а також громадського порядку. При цьому кількість порушників з кожним роком стає менше. Про це говорять дані Держслужби статистики, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Так, якщо в 2010 році стягненню піддалися майже 8,4 млн осіб, або приблизно кожен шостий, то в 2015-му - менше 2 млн, або кожен 20-й (докладніше - див. інфографіку). А максимум покарань припадає на докризовий 2008 рік, тоді вдарили по кишені понад 9,3 млн порушників Адмінкодексу.
Аналіз статданих показує, що головними постачальниками штрафних грошей в казну в усі часи були автомобілісти: їх близько половини серед порушників. Причому цей відсоток постійний у всі роки, хоча в цифрах в 2010-му було накладено більше 5 млн штрафів за порушення ПДР, в 2014-му - 1 млн штрафів. За 2015 рік даних поки немає, але експерти кажуть, що картина навряд чи змінилася. Слідом за автомобілістами йдуть хулігани (21% або кожен п'ятий), в основному це дрібні порушення - бійки, сімейні скандали, розпивання спиртного і куріння в невстановлених місцях.
На третьому місці - так звані порушники правил управління (18%): найчисленніші серед них - це підприємці, які не виконали приписів пожежних, і особи, що перебувають під адміннадзором (нещодавно звільнилися з ув'язнення). Також до п'ятірки входять нечесні торговці і бізнесмени (обвіс на ринку і т. п.) - 6%, і нищівники природи і культури - 3%. У сумі топ-п'ятірка дає 94% адмінпорушень.
Адвокат Тетяна Монтян упевнена, що порушень стало менше через корупцію, яка посилилася після 2012 року.
"Розцвіло дрібне хабарництво, люди стали відкуповуватися на місці. Це природно в період реорганізації інститутів влади, коли ослаб контроль над виконавцями. Плюс загальне падіння рівня доходів, через що дати хабар у розмірі половини штрафу стало ще більш вигідно і перевіряючому, і порушнику", - зазначила Монтян.
У свою чергу правозахисник Едуард Багіров назвав три причини зниження зафіксованих адмінпорушень.
"Перша - скасування в 2014 році плану щодо штрафів, як докази хорошої роботи перевіряючого, друга - люди через бідність стали акуратніше їздити, краще платити податки і здавати фінзвіти і т. п. Третя причина - за реорганізації МВС старі співробітники відмовлялися реєструвати заяви і штрафувати порушників порядку (наприклад, тих, що палять на вулицях). Але в 2016-му порушень виявиться більше", - повідомив Багіров
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...