Неймовірно: Майстриня з Рівненщини вишила книгу Ліни Костенко (фото, відео)

Вірші Ліни Костенко вишиті авторськими літерами у техніці "стебнівка". Цей шрифт майстриня запатентувала.

Фото: ЗМІ

У Рівному в школі №12 представили вишитий збірник творів Ліни Костенко "Я поцілую мальву в щоку". Подію приурочили до дня народження поетеси. Над книгою протягом двох років працювали відомі у краї жінки під керівництвом рівненської мисткині Олени Медведєвої, повідомляють Патріоти України.

Арт-бук, що вміщає 72 поезії, важить 5 кг і має розміром сторінок 60 на 42 сантиметри. Сторінки книги виготовлені зі світло-зеленого полотна, бо тканини потрібної гами у продажу майстриня не знайшла. Обкладинку з найтоншої шкіри зеленого кольору замовляли спеціально у Львові й оздобили мальвами. Для цього проекту їх намалювала художниця Наталія Серветник.

Це вже сьома по рахунку рукотворна книга Олени Медведєвої. До цього вона створила книги Шевченка, Франка і чотири Євангелія, а далі планує працювати над вишиванням "Лісової пісні" Лесі Українки. Приїхати на презентацію книги Ліна Костенко не змогла, але від її доньки - Оксани Пахльовської надійшов лист подяки.

Над Києво-Печерською Лаврою помітили нашестя ворон: Цаплієнко поділився моторошним відео

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:28

У Мережі з'явилося відео, на якому зафіксоване незвичне явище у Києві. Сотні ворон "атакують" Києво-Печерську Лавру. Відео у соціальних мережах опублікував журналіст Андрій Цаплієнко, передають Патріоти України. "Нашестя ворон над Печерською Лаврою. Ро...

Стосується усіх: У стінах Києво-Могилянської академії заборонили спілкуватися російською

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:00

У стінах Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською мовою, повідомляють Патріоти України. Як розповів член Наглядової ради "Могилянки" Геннадій Зубко, викладання російською не ведеться у виші вже дуже давно. Наразі заборона стосуєть...