Обкрадають батюшку-"кесаря": У Росії скандал через "лукавий" бізнес РПЦ

В той час, як росіяни, незалежно від сповідання потерпають від санкцій, економічної кризи та зменшення соціальної складову держбюджету, РПЦ розбудувала потужну "чорну" економіку, стверджує розслідування.

Провідне російське ЗМІ "Лента.ru" опублікувало факти про колосальні масштаби чорної економіки всередині Російської православної церкви. Як стало відомо, РПЦ не сплачує до державного бюджету жодної копійки, при тому, що на своїх парафіян вона заробляє мільйони, зазначають Патріоти України.

Як з'ясувалося, чинне в Росії законодавство надає релігійним організаціям безліч пільг - звільнення від усіх можливих мит і податків. Вони також не платять податок на прибуток від релігійної діяльності, при цьому, комерційна все ж таки підлягає оподаткуванню.

Як сказано у матеріалі, через це, за документами, РПЦ комерційної діяльності не веде взагалі. Незважаючи на те, що з цим фактом важко сперечатися, високопоставлений російський чиновник запевняє, що з церквою просто не хочуть зв'язуватися.

"Попи зараз входять абсолютно в усі виборчі органи всіх секторів влади, від місцевих парламентів до різного роду громадських рад та спостережних комісій - аж до міністерських і федеральних. Це, звісно, правильно, але відкриває їм двері до керівників будь-якого рангу, де можна елементарно поплакатися, щоб відкликали комісію або закрили очі на виявлені недоліки. І повірте - церковники цим користуються. Причому за прямою вказівкою свого керівництва", - пояснив він.

У статті зазначено, що державна підтримка перетворила всю економіку РПЦ на "чорну". Оскільки жодна парафія не перевіряється ніким, крім самих церковників. А там вже існують "договорняки".

У 2017 році навчальна комісія Московського патріархату приїхала з перевіркою до Володимирської духовної семінарії. Там майже випадково з'ясувалося, що з десятка авторитетних професорів формально на роботу влаштовані тільки двоє - ректор і перший проректор. Решта ж багато років працювали без оформлення, трудових книжок і відрахувань до Пенсійного фонду.

"Зарплату вони отримували в конвертах і думали, що так і має бути. Дізнавшись правду, пішли на поклон до Патріархії. А там сказали: пенсію платитимуть ті, кого ти зараз навчив. Фактично справу спустили на гальма. Люди позвільняли, але пропущені роки їм ніхто не заповнить - ні в стажі, ні в обов'язкових відрахуваннях. І діватися цим педагогам нема куди - РПЦ володіє монополією на духовне виховання", - сказано у матеріалі.

Отець Миколай пояснив, що в Росії церковне господарство дуже специфічне і влаштоване за сектанським принципом. Працівникам церкви не платять зарплату, не дають відпусток, не оформляють за трудовою книжкою нібито через те, що "працюєш ж не на мене, а на Бога"

"Крім того, в РПЦ діє принцип священноначалля. Це те ж саме, що єдиновладдя в армії. Саме тому трудового конфлікту в РПЦ немає жодного - начальник завжди правий. А винний завжди винен", - сказано у статті.

Видання також повідомляє про часті випадки, коли настоятель храму спокійно може брати будь-які гроші з церковної скарбниці на свої особисті витрати, при цьому прикриваючись церквою. І сперечатися з ним ніхто не може.

"Держава ж просто не розглядає ні конфлікт, ні відступ від закону в РПЦ. Тому зарплати чорні... Всі просто звикли і на це закривають очі. Влада в ці питання не лізе. Вони і не намагаються лізти, бо розуміють: якщо зачепити, там така кількість лайна скисне!" - пояснив Микола Гундяєв.

Також видання повідомило, що неможливо простежити за сумами пожертвувань, оскільки вони ніде не фіксуються. Але за приблизними підрахунками вони становлять сотні тисяч в місяць у невеликому храмі, і десятки, а то і сотні мільйонів у великих храмах великих міст.

"25 відсотків віддаємо в єпархію, ще відсотків 30 - наші повсякденні витрати. Решта - на храм... Правда, зараз говорять, що в єпархії почали вимагати більше - до половини. Точніше, кожній парафії спустили план, і якщо його не виконувати - вилетиш. А якщо виконувати, то ніхто не подивиться, що батюшка машини щороку міняє", - каже отець Миколай.

У статті зазначають, що вже десятиліттями економіка РПЦ залишається "чорною", а це означає, що підрахувати реальні обсяги її виручки практично неможливо. І "виходити із тіні" православні священнослужителі не поспішають.

З архіву ПУ. "Руки геть від нашої землі!": Росіяни висунули жорсткий ультиматум Путіну (відео)

четвер, 13 серпень 2020, 10:00

Жителі республіки Комі та Архангельської області висунули чотири вимоги до президента Росії. У Росії жителі Архангельської області і Республіки Комі записали спільне відеозвернення до глави держави Володимира Путіна. У зйомці взяли участь кілька сотень...

Криваві протести в Білорусі напророкували в американському серіалі за 2012 рік - відео вражає

четвер, 13 серпень 2020, 9:58

Криваві, жорстокі протести в Білорусі напророчили в американському мультсеріалі для дорослих "Південний парк". Про це пише Telegram-канал "ВЕХА (Харків)", передають Патріоти України. В одній із серій серіалу є момент з випуском новин. У них ведучий ро...