У Міністерстві екології та природних ресурсів України представили на громадське обговорення законопроект про ратифікацію Україною Мінаматської конвенції, яка забороняє використання товарів з ртуттю, повідомляють Патріоти України.
"Зараз документи на ратифікацію знаходяться на внутрішньому урядовому узгодженні. Сподіваємося на підтримку громадськості для того, щоб якомога швидше ратифікувати документ", - пояснив заступник голови Мінекології Микола Кузьо. Чиновники відзначають, що цією ініціативою хочуть знизити ризики для екології країни і здоров'я українців.
У свою чергу директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лук'янчук каже, що в разі прийняття законопроекту заборона не буде миттєвою. "Буде розроблений план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обігу все те, що потрапляє під заборону, тим більше що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їх виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні. Останні вже виробляють в Україні, вони недорогі і вигідні в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп - 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються і ртутні термометри", - говорить він.
Крім того, вилучати з продажу та у приватних споживачів ртутні прилади не будуть. Варто відзначити, що під вето потраплять також зубні пломби, косметики і цемент, при виробництві яких використовується ртуть. Всього ж Мінаматську конвенцію починаючи з 2013 року підписали близько 130 країн, 94 з них - вже ратифікували її.
Два корпоративних виступи гурту "Жадан і Собаки" продали на аукціоні за 75 000 доларів. Про це повідомив у Facebook лідер гурту, письменник Сергій Жадан, передають Патріоти України. "Всі кошти передамо на Хартію. Спасибі всім, хто підтримує нашу бригад...
Попри тимчасове зниження вартості пального, українські фермери навряд чи будуть зменшувати ціни на свою продукцію. Про це пише українське ділове видання, передають Патріоти України. Зокрема, головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжн...