
В Україну з Німеччини повернеться цінний документ початку 18 століття - грамота Петра Першого оздоблена золотом, сріблом і дорогою печаткою, повідомляють Патріоти України.
Документ про поставлення київського митрополита зберігали в ризниці Софії Київської, а потім у центральній бібліотеці Вернадського. Під час окупації Києва в 1941 році пам‘ятку вкрали і вивезли в Німеччину. А після війни її виявили у власності німецького університету міста Тюбінген. Сьогодні грамоту урочисто передали в МЗС Німеччини і вже незабаром вона повернеться в Україну.
"Україна всього втратила тільки в музеях понад 300 тисяч таких або подібних документів, мільйонні втрати в архівах і тому важливо, що німецька сторона усвідомлює, що вона так само повинна допомагати нам знаходити ці витвори мистецтва чи історичні документи", - каже посол України в Німеччині Андрій Мельник.
Історики зазначають - документ свідчить, ще у 18 столітті були спроби отримати незалежну від Москви українську церкву. "На початку 18-го століття побоювання Москви щодо повернення Київської митрополії до Константинополя були на часі і очевидно що прецеденти відповідних контактів були і тому у грамоті вирішили спеціально прописати, що Кроковський зобов’язується більше не звертатися до Константинополя", - розповіла про зміст документу історик Наталія Сінкевич.

В Україні під час дії воєнного стану військовозобов’язані громадяни можуть отримати повістку від ТЦК кількома способами. Що буде, якщо проігнорувати повістку, і який загрожує штраф 2026 року? Детальніше про це розповіли у Харківському ТЦК та СП, переда...
У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...