Парафія першого єпархіального собору України проголосувала, щоб залишатись у РПЦ

За оцінками експертів, від 20 до 30% парафій колишньої УПЦ (МП) триматимуться Московської церкви. Особливо це стосується громад Півдня та Сходу країни. Хоча зі зміною юридичного підпорядкування на РПЦ ще якась кількість перейде до ПЦУ.

Свято-Духівський собор вирішив залишитися в РПЦ. Фото: khersondaily.com.

26 січня під головуванням митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна, в конференц-залі Херсонського єпархіального Управління відбулися парафіяльні збори релігійної громади Свято-Духівського кафедрального собору Херсона. Як повідомляє сайт "Православна Херсонщина", «серед питань парафіяльного життя митрополит Іоанн поінформував присутніх і про сучасне становище Української Православної Церкви, передають Патріоти України.

За результатами зборів було винесено одноголосне рішення висловити свою підтримку Предстоятелю УПЦ Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, а також, незважаючи на "різну агітацію в ЗМІ про зміну перепідпорядкування парафій і переходу в ПЦУ, залишатися вірними канонічному Православ'ю і перебувати в лоні Української Православної Церкви, яку очолює Митрополит Київський і всієї України Онуфрій".
27 січня, після закінчення Божественної літургії, це рішення парафіяльних зборів було зачитано в Свято-Духівському кафедральному соборі, яку підтримали всі присутні на богослужінні».


"Із хати вийшла - вікон немає": Які "росіяни" насправді населяють Білгородщину в прифронтовій зоні (відео)

четвер, 1 червень 2023, 1:40

Російські пропагандисти неодноразово переконували, що жителі прикордонною із Україною Білгородської області розмовляють «діалектом російської мови», проте в ефірі одного із пропагандистських телеканалів трапився конфуз – мешканка Білгородської області ...

"У формі не можна": У Дніпрі військового не пустили до ресторану (відео)

середа, 31 травень 2023, 23:54

До ресторану Deep, що в центрі Дніпра, не пустили бійця Збройних сил України (ЗСУ) через військову форму, яка нібито не відповідає дрескоду закладу. Побратим чоловіка Євген Кожирнов виклав у TikTok відео, де розповідає про неприємний випадок у закладі,...