Парафія першого єпархіального собору України проголосувала, щоб залишатись у РПЦ

За оцінками експертів, від 20 до 30% парафій колишньої УПЦ (МП) триматимуться Московської церкви. Особливо це стосується громад Півдня та Сходу країни. Хоча зі зміною юридичного підпорядкування на РПЦ ще якась кількість перейде до ПЦУ.

Свято-Духівський собор вирішив залишитися в РПЦ. Фото: khersondaily.com.

26 січня під головуванням митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна, в конференц-залі Херсонського єпархіального Управління відбулися парафіяльні збори релігійної громади Свято-Духівського кафедрального собору Херсона. Як повідомляє сайт "Православна Херсонщина", «серед питань парафіяльного життя митрополит Іоанн поінформував присутніх і про сучасне становище Української Православної Церкви, передають Патріоти України.

За результатами зборів було винесено одноголосне рішення висловити свою підтримку Предстоятелю УПЦ Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, а також, незважаючи на "різну агітацію в ЗМІ про зміну перепідпорядкування парафій і переходу в ПЦУ, залишатися вірними канонічному Православ'ю і перебувати в лоні Української Православної Церкви, яку очолює Митрополит Київський і всієї України Онуфрій".
27 січня, після закінчення Божественної літургії, це рішення парафіяльних зборів було зачитано в Свято-Духівському кафедральному соборі, яку підтримали всі присутні на богослужінні».


Після ракетної атаки цивільної інфраструктури з боку московських варварів в Одесі немає світла, тепла і води

вівторок, 6 грудень 2022, 3:57

Після ракетної атаки в Одесі відсутня електроенергія, через що зупинено водопостачання та роботу котелень. Про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов. "Ворог в черговий раз здійснив удар по критичній інфраструктурі. Через відсутність електроенергії в...

Українська Антарктика: Полярники показали птаха, який полює на яйця пінгвінів

вівторок, 6 грудень 2022, 2:09

Науковці зі станції "Академік Вернадський" показали південнополярного поморника – птаха, який полює на яйця пінгвінів. Птаз відомий також за прізвиськом скуа – від англійської назви south polar skua. Наукова ж назва латиною – Catharacta maccormicki, на...