Параноя і не тільки: РосЗМІ розповіли про "букет хвороб" Сталіна

У нього підозрювали параною, діагностували ревматизм, робили безліч операцій і постійно лікували від ангіни.

Фото: ЗМІ

Сталін був "багатостороннім" пацієнтом, пише Лента.ру в інтерв'ю з доктором історичних наук, провідним науковим співробітником Інституту російської історії РАН Володимиром Невежиним, повідомляють Патріоти України.

Параноя - діагноз під сумнівом

За радянських часів тема захворювань Сталіна була закритою, тому недоступними були і відповідні документи. Звідси і поширилися численні чутки.

Зокрема говорили, що Йосип Джугашвілі (справжнє прізвище лідера СРСР) страждав параноєю. Нібито хворобу йому діагностував відомий психіатр Бехтерєв.

Наявністю у революціонера психічних захворювань (шизофренії або параної) багато хто пояснював деякі його вчинки, наприклад, політичні репресії 1930-х років.

Однак ніяких підтверджуючих документів на цей рахунок немає. При цьому параноя - це дуже важка хвороба, при якій неможливо тривалий час керувати державою.

Операції та хвороби

Ще до приходу Джугашвілі до влади, він переніс кілька захворювань. Так, в 1921 році йому видалили апендикс. Також йому була проведена резекція шлунка (видалення його частини для поліпшення травлення). Тоді стан Сталіна було критичним і існувала реальна загроза його життю, тому протягом двох тижнів після операції він пролежав у лікарні.

Також був в історії хвороби лідера СРСР поворотний тиф. А в 1915 році Сталін під час перебування в заполярному Туруханскому засланні заробив суглобовий ревматизм. Хвороба супроводжувалася болями в лівому передпліччі.

У дитинстві на Сталіна наїхав візок з кіньми. В результаті отриманих травм він все життя страждав сухорукістю.

Крім усього перерахованого, регулярно йому дошкуляли ангіни. Кажуть, що Джугашвілі міг захворіти навіть на курорті, просто випивши холодної води. Ще він часто скаржився на запаморочення і тимчасове ослаблення пам'яті при сильному стомленні, мучився від проблем з легенями і радикуліту.

Як лікувався Сталін?

Незважаючи на свою суворість, Сталін плекав свої хвороби і любив відпочивати. Зокрема, вождь позитивно оцінював підсумки свого лікування на чорноморському узбережжі (в Сочі, Мацесті і Гаграх).

Зокрема, на курортах він проходив курси післяопераційної реабілітації та лікування. При цьому, Ленін дуже уважно стежив за станом здоров'я, дозволяв йти в тривалі відпустки і висловлював обурення, якщо Джугашвілі турбували на відпочинку або під час лікування.

До речі, відпустка Сталіна могла тривати від місяця до чотирьох, і любив він її проводити в колі сім'ї, колег і друзів.

Але тривалий відпочинок він відкинув з 1937 по 1945 роки. Як відомо, за роки Великої Вітчизняної війни, коли Сталін зосередив у своїх руках всю партійну і державну владу, його здоров'я сильно похитнулося від перенапруги і постійних стресів. І згідно з медичними документами, в лютому 1944 року вождь сильно хворів.

Працював на ворога: У Харкові місцевий мешканець намагався навести російські ракети по базі спецпідрозділу ГУР

вівторок, 23 квітень 2024, 14:25

У Харкові Служба безпеки затримала коригувальника російських ракетно-бомбових ударів по місту, який намагався виявити та передати російським військовим місця розташування спецпідрозділу "Кракен" Головного управління розвідки Міністерства оборони Україн...

"Моя ідея набуває видимі обриси": Ганна Маляр у Берліні знімає фільм про подвиг українського народу

вівторок, 23 квітень 2024, 14:05

Ексзаступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що у Берліні знімає фільм про подвиг українського народу. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України. «Це все, що поки можна викладати публічно. Один із знімальних д...