Під час форуму у Верховній Раді закликали захищати в Україні...російську мову

Також обговорювалися заходи з надання російській мові особливого правового статусу.

Форум. Фото:http://ru.golos.ua/

У Верховній Раді відбувся форум, в рамках якого обговорювалися заходи з надання особливого правового статусу російській мові і способи його захисту. Про це пише ГолосUA, передають Патріоти України.

Учасники форуму також обговорили заходи зі збереження мов нацменшин: болгар, гагаузів, угорців, румунів та інших громад.

У роботі дискусійного майданчика взяли участь євродепутати, народні депутати України, а також фахівці в галузі права. За підсумками заходу було прийнято резолюцію, в якій зазначається, що Україна є білінгвальною країною.

Учасники форуму також обговорили ідею законопроекту із захисту російської мови, який опрацьовується в стінах ВР. Депутат Європарламенту Лаурентіу Ребега в своїй заяві наголосив на важливості розробки спеціального законодавства для захисту російської мови в Україні.

"Російська мова в Україні, безумовно, повинна мати спеціальний правовий статус. Це дозволить захистити її від радикальних проявів", – сказав він.

На думку учасників форуму, не можна примусити народ в Одесі та інших східних регіонах говорити лише українською.

Нардеп від "Народного фронту" Олександр Кірш зізнався, що, "коли потрібно посваритися, я переходжу на російську". "Я вважаю, що в України дві дитини, дві мови. Неграмотно поправлений закон про мови призвів до ескалації протистояння, зокрема на Донбасі, в Криму – в тих регіонах, де звикли говорити російською", – заявив Кірш.

Нардеп вважає, що книги, радіо, телебачення – все має бути як українською, так і російською мовами.

Нардеп Олександр Нечаєв з Опоблоку під час свого виступу зазначив, що в Криму завжди говорили російською.

"Змусити народ в Одесі або східних регіонах говорити українською не можна. Втім, конфлікт у Криму розвинувся саме через нав'язування української мови людям, хоча вони звикли говорити російською. Потрібно дати людям право говорити тією мовою, яка їм зручна, якою вони думають", – заявив нардеп.

Депутат ради від ОБ Сергій Сажко нагадав досвід Канади, де дві мови мають конституційний статус державних.

Під час дискусії нардепи також зазначили, що в Україні порушуються положення Європейської хартії регіональних мов.

"Хартію було ратифіковано якраз для самозбереження мов. Ми повинні дбати про те, щоб зберегти свої рідні мови для дітей і онуків", – заявив нардеп Антон Кіссе з фракції "Відродження".

"Обмеження російської мови – тенденція до знищення державності і катастрофа для України", – вважає екс-міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

Глава представництва Асоціації адвокатів України в Словаччині В'ячеслав Кузьмук нагадав, що багато європейських країн мають кілька державних мов і бачать у цьому лише переваги. "Мені незрозуміла істерія навколо російської мови в Україні: це ж чудово, коли людина володіє і російською, і українською! Не треба цього боятися, це треба підтримувати!" – заявив він.

Диву даєшся, звідки древні знали такі технології більше 4,5 тисяч років тому: Науковці з'ясували, як зводили найдавнішу зі славетних пірамід Єгипту

субота, 27 липень 2024, 14:45

Досліджуючи околиці піраміди Джосера, вчені знайшли ймовірний спосіб, яким стародавні єгиптяни доставляли кам’яні блоки для будівництва небаченої доти за розмірами споруди, що стала передвісницею знаменитих трьох великих пірамід поблизу Гізи, зазначают...

Настільки підготовленому ухилянту треба у школу морських диверсантів: На Дунаї українські прикордонники затримали чоловіка, який намагався на підводному скутері дістатися Румунії (фото)

субота, 27 липень 2024, 14:30

Під час патрулювання державного кордону на річці Дунай прикордонники виявили 38-річного чоловіка, який вплав намагався незаконно потрапити до Румунії, передають Патріоти України з посиланням на Держприкордонслужбу. . "Кмітливого "плавця" охоронці корд...