Під "ударом" може опинитись кожен: Вчені назвали головну небезпеку кухонних рушників

Через багаторазове використання рушників зростає ризик отруєнь.

Ілюстрація: sunshine.in.ua

Багаторазове використання кухонних рушників сприяє росту патогенних мікроорганізмів на них, що може призвести до харчового отруєння, повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву вчених Університету Маврикія.

У ході дослідження були вивчені 100 рушників, які використовувалися протягом місяця. Вчені зібрали зразки бактерій, культивували їх і ідентифікували згідно зі стандартними біохімічними методами. Також було визначене бактеріальне навантаження - кількість бактерій, присутніх на аналізованій поверхні.

На 49% рушників спостерігався ріст бактерій, який прямо залежав від кількості дітей та інших членів сім’ї, що живуть в будинку. Серед патогенної мікрофлори були виявлені колиморфні бактерії (36,7%), ентерококи (36,7%) і золотистий стафілокок (14,3%).

Колимофні бактерії (бактерії групи кишкової палички, БГКП) частіше зустрічалися на вологих і багаторазових рушниках. Вживання м’ясних продуктів в будинку також сприяло зростанню БГКП і золотистого стафілокока. Ці потенційно патогенні мікроорганізми можуть потрапляти на їжу і викликати розлади шлунково-кишкового тракту.

Корейський форвард за 10 хвилин увійшов в історію англійського футболу, але пишатися насправді нічим (відео)

неділя, 3 грудень 2023, 22:15

У рамках 14-го туру АПЛ гранди видали неймовірну гру. Манчестер Сіті вдома не зміг втримати перемогу над Тоттенгемом — 3:3. На 6-й хвилині Сон Хин Мін вивів Тоттенгем уперед, проте вже за три хвилини він же відправив м’яч у свої ворота. На 31-й хвилині...

Знімав на відео роботу ППО: В Одесі винесли вирок блогеру-китайцю

неділя, 3 грудень 2023, 20:04

Китайський блогер, який знімав роботу ППО в Одесі, отримав 5 років позбавлення волі, але був звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік. Про це йдеться у вироку Приморського районного суду міста Одеси від 29 листопада, передають Патріо...