Під "ударом" може опинитись кожен: Вчені назвали головну небезпеку кухонних рушників

Через багаторазове використання рушників зростає ризик отруєнь.

Ілюстрація: sunshine.in.ua

Багаторазове використання кухонних рушників сприяє росту патогенних мікроорганізмів на них, що може призвести до харчового отруєння, повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву вчених Університету Маврикія.

У ході дослідження були вивчені 100 рушників, які використовувалися протягом місяця. Вчені зібрали зразки бактерій, культивували їх і ідентифікували згідно зі стандартними біохімічними методами. Також було визначене бактеріальне навантаження - кількість бактерій, присутніх на аналізованій поверхні.

На 49% рушників спостерігався ріст бактерій, який прямо залежав від кількості дітей та інших членів сім’ї, що живуть в будинку. Серед патогенної мікрофлори були виявлені колиморфні бактерії (36,7%), ентерококи (36,7%) і золотистий стафілокок (14,3%).

Колимофні бактерії (бактерії групи кишкової палички, БГКП) частіше зустрічалися на вологих і багаторазових рушниках. Вживання м’ясних продуктів в будинку також сприяло зростанню БГКП і золотистого стафілокока. Ці потенційно патогенні мікроорганізми можуть потрапляти на їжу і викликати розлади шлунково-кишкового тракту.

Готуйтеся до удару! Тарифи на електроенергію в Україні різко підвищать: Скільки доведеться заплатити

вівторок, 21 березень 2023, 6:35

В Україні є близько 10 варіантів підвищення тарифів на електроенергію. Можливе підвищення може призвести до подорожчання кВт*години вдвічі (з 1,44 до близько 2,5-2,7 грн за кВт*годину). Піти на цей крок доведеться через значне пошкодження енергетичної ...

Як виглядає дочка Володимира Кличка, яку боксер виховував без її матері (фотофакти)

вівторок, 21 березень 2023, 5:00

Володимир Кличко багаторазово довів свої спортивні здібності на рингу, проте його особисте життя було невдалим. Протягом тривалого часу він виховував свою 8-річну дочку без матері. . У 2011 році він зустрівся з американською актрисою та моделлю Хайден...