Підступ хитрих "бандер": Як гетьмана Хмельницького в Мелітополі на Москву "орієнтували"

Стали відомі цікаві подробиці того, як у місті перевстановлювали пам’ятник українському гетьману.

Пам'ятник Б.Хмельницькому у Мелітополі. Фото: mv.org.ua

Мелітополець Олександр Нікітенко поділився з читачами газети МН цікавими спогадами, повідомляють Патріоти України.

"У листопаді 1971 роки мені як виконробу "Мелітопольмашстроя " дали завдання перенести пам'ятник Б.Хмельницькому з вул. Фрунзе на проспект Б. Хмельницького в сквер на перетині з вул. Вакуленчука. Сюди увійшли роботи з його демонтажу, перевезення, спорудження п'єдесталу і установки. Все було виконано. Але при установці пам'ятника виник цікавий момент", - зазначив він і продовжив:

"Коли пам'ятник почали встановлювати краном на п'єдестал, приїхав головний архітектор міста Е. Світличний. Він розпорядився, щоб фігуру Б. Хмельницького встановили так, щоб його лицьова сторона і особливо булава були орієнтовані на Москву. Для цього головний архітектор взяв з собою компас. Крутили ми цей пам'ятник по команді головного архітектора то вправо, то вліво. Природно, зібрався натовп роззяв, а ми його все крутили. Нарешті, "знайшли " Москву і поставили Б. Хмельницького на місце.

Якщо уважно придивитися, то видно, що квадратна плита під його ногами, трохи розгорнута по відношенню до фасаду самого пам'ятника. Це тому, що ми п'єдестал робили без компаса. Ось він так і стоїть на цьому місці "зорієнований" на Москву вже 46-й рік".

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...