
При будівництві об'єктів на території Керченського півострова може використовуватися отруєний пісок. Про це заявив депутат так званого кримського парламенту Юрій Юр'єв, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Він звернувся до ЗМІ, оприлюднюючи аналіз проб, відібраних з Нижньо-Чурбашського сховища відходів збагачення АТ "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат". Там була знайдена концентрація отруйних і шкідливих речовин, яка перевищує гранично допустиму в сотні разів.
"Відходи гірничо-збагачувального виробництва, підмиті грунтовими водами або атмосферними опадами, можуть потрапити в Чорне море в безпосередній близькості від міського пляжу курортного міста Керч, з населенням 200 000 чоловік і місця будівництва Керченського мосту", - наголосив Юр'єв.
За його словами, це може призвести до справжньої екологічної катастрофи, адже зазначені будматеріали використовуються для зведення дитячих установ, місць громадського харчування, водоканалу та соціальної інфраструктури.
У липні 2026 року частина українців зможе розраховувати на суттєве підвищення пенсійних виплат. При цьому деякі українці можуть отримувати підвищену пенсію завдяки державній соціальній допомозі на догляд. Вона призначається відповідно до постанови Кабі...
В Україні сповільнилося зростання цін – у травні 2026 року річний рівень інфляції склав 8,2% проти 8,6% у квітні. Однак комунальні послуги здорожчали. За рік – з травня 2025-го по травень 2026-го – тарифи зросли загалом на 2,1%, тоді як у квітні було 1...