Півсотні лебедів облюбували для зимівлі столичну Оболонь (відео)

Тепер зоозахисники мають клопіт із тим, аби люди з благих мотивів не загодували птахів до смерті некорисною їжею.

Понад півсотні диких лебедів обрали для зимівлі береги Дніпра на столичній Оболоні. Щодня птахи збирають сотні глядачів та бажаючих зігріти і погодувати, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Справжня лебедина казка – таке жителі Оболоні бачать вперше. "Вчора ввечері тут були, прямо з туману випливає ціла зграя, теж чудово було", - кажуть кияни. А ще є качки, голуби і чайки. Люди кажуть: бувало, що прилітала якась пара лебедів, максимум дві. А нині, якщо порахувати усіх птахів на березі, дійде до тисячі.

У тому, що птахи обрали місцем своєї зимівлі саме берег Дніпра, зоологи нічого дивного не бачать. По-перше, відкрита вода не має криги, а по-друге, птахи мають пам’ять, і якщо погодували їх тут сьогодні один раз, готуйтеся вже наступного дня зустріти з десяток птахів. Оскільки намагання підтримати птахів є масовим, зоологи розвісили оголошення про те, чим їх варто годувати, однак це не допомагає – найбільше кидають хліб, а це не корисно. "Хліб дуже розбухає у шлунку, він вбирає воду і, по суті, шлунок наповнений. Але насправді поживних речовин не дуже багато надходить", - кажуть фахівці.

Вони радять для корму використовувати варені овочі, комбікорм, цільне зерно типу ячменю чи пшениці. Однак люди все одно несуть хліб. Журналісти лише в однієї з двох десятків годувальників побачили дозволений корм – про нього Валентина Олександрівна знає, бо її мама працювала ветеринаром. "Лізуть, фотографуються, вже мало не руками. Я кажу – тримайте дистанцію! Вони ж дикі, неможна з ними так", - застерігає жінка. Але все, що можуть нині зоологи та волонтери – це проводити просвітницьку роботу і стежити за поведінкою і станом диких птахів. Відлетіти ті мають з весняною відлигою.

Привів прямісінько до своїх власників: На українсько-молдовському кордоні знайшли "спиртопровід" (відео)

середа, 20 жовтень 2021, 19:29

На українсько-молдовському кордоні виявили нелегальний "спиртопровід", який проходив під водосховищем та вів до приватного будинку в Одеській області. Про це повідомили в Державній прикордонній службі України, передають Патріоти України. Правоохоронці ...

Треба розцінювати як вже дещо інше захворювання: Голубовська розповіла, чим небезпечний штам Дельта

середа, 20 жовтень 2021, 18:39

Штам коронавірусу Дельта треба розцінювати як вже дещо інше захворювання, ніж початковий COVID-19. Так само, як це було з приходом британського варіанта Альфа. Про це написала в Facebook провідна інфекціоністка України Ольга Голубовська. За її словами,...