Померла відома українська співачка

Учора, 29 січня, на 69 році життя раптово померла естрадна співачка, заслужена артистка України Леся Боровець. У жінки обірвався тромб. Про це розповів у Facebook її син Тарас Демчишин, повідомляють Патріоти України.

Страшне горе! Не стало вже більше моєї дорогенької мами! Лише 4 дні тому ми зробили з тобою останнє фото. Твій чарівний голос, твоя добродушність, підтримка, любов, дякую за все мамусю! - написав він.

Олександра Демчишин (сценічне ім'я – Леся Боровець) народилась 30 березня 1949-го у Львові. Закінчила Львівську консерваторію. Працювала викладачем середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької, педагогом Дрогобицького та Івано-Франківського музучилищ.

Леся Боровець також була солісткою Львівського радіо і телебачення, ансамблів "Ватра" Львівської філармонії та "Львівське ретро", колективу "Галицька ревія".

У репертуарі співачки – твори українських та зарубіжних композиторів, українські народні пісні. Вона першою виконала твори Богдана Янівського на слова Богдана Стельмаха. Разом з ансамблями Леся Боровець гастролювала в Україні, Росії, Польщі, Канаді, США та Японії.

У її творчому доробку є платівки "Ватра", "Пісні Богдана Янівського", касети "Львівське ретро" та "Галицька ревія", відео-аудіозбірка з трьох дисків "Співає Леся Боровець", аудіодиск "Львівське ретро".

Про творчість Лесі Боровець знято телефільми "Мелодії давні і нові. Співає Леся Боровець" 1988-го, "Львівське ретро" 1990-го, "Галицька ревія" 1993-го, "Серця, осяяні музикою" 2003-го, "Незабутні мелодії" 2006-го.

У Херсоні подружжя пенсіонерів переказало для потреб ЗСУ отриману від окупантів пенсію. Зворушлива історія

вівторок, 16 серпень 2022, 0:29

Мешканці тимчасово окупованих Росією територій борються із загарбниками як можуть і з нетерпінням чекають приходу українських захисників. У Херсоні подружжя пенсіонерів переказали для потреб Збройних сил України отриману від окупантів пенсію, передають...

Природне право повноцінної життєдіяльності жінок: Шотландія першою у світі скасує плату за тампони та прокладки

понеділок, 15 серпень 2022, 23:45

З 15 серпня у Шотландії набирає чинності закон, який зобов'язує державні та освітні установи безплатно надавати жінкам тампони та прокладки під час менструації. Це перша подібна реалізована загальнонаціональна програма у світі. Уряд Шотландії з 2017 ро...