Помста? Волонтер пояснив, чому терористи вбивають дітей на Донбасі

Якщо раніше обстріли відбувалися після того, коли западала темрява, то зараз бойовики обстрілюють підконтрольні Україні території в будь-який час доби.

Ілюстрація: vchasnoua.com

Те, що останнім часом почастішали обстріли населених пунктів на підконтрольній Україні території і випадки загибелі мирних жителів, зокрема дітей - це помста терористів за зайняту українськими військовими адміністративну частину Горлівки. Про це розповів екс-розвідник 53-ї бригади, а нині - волонтер Фонду "Повернися живим" Андрій Римарук, повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Війна, в принципі, йде по всій лінії розмежування. І переважно обстріли відбуваються там, де у сепарів щось пішло не так. Наприклад, загибель дівчинки під Торецьком і взагалі події, що відбувалися довкола цього міста протягом останніх 10 днів - наслідок того, що ми забрали невеликий населений пункт, точніше, адміністративну частину Горлівки", - зазначив Римарук.

"Туди були зігнані ворожі сили, які були зняті з Пантелеймонівки, Ясинуватої, Донецька. Серед них "Сомалі", частина "П'ятнашки", купа різних розвідувальних груп. Приблизно 400 осіб вони кинули на горлівський напрямок. І зараз вони намагаються нас з того населеного пункту вибити або завдати максимальної шкоди. Грубо кажучи, вони образилися і зараз просто мстяться. У суботу, 26 травня, випустили 8 снарядів по Торецьку. У неділю на моїх очах близько 20 снарядів прилетіло в район шахти "Південна" (під Горлівкою. - Ред.). А 28 травня в результаті обстрілів загинула дівчинка (15-річна Даша Каземірова. - Ред.)" - додав Римарук.

За словами волонтера, якщо раніше обстріли відбувалися після того, коли западала темрява, то зараз бойовики обстрілюють підконтрольні Україні території в будь-який час доби.

"Вони не соромляться стріляти вдень. Знаючи, що ОБСЄ там зараз немає. А вдень хлопці на опорних пунктах ведуть підготовчі роботи, укріплюють позиції, готуються до ночі, чистять зброю. Тобто знаходяться в більш розслабленому стані. І сепари точково стріляють по наших позиціях. Але промахуються - і все це летить по цивільному населенню. Вони можуть це зробити в 5 ранку, в 12 дня, в 17 вечора. Ми це все бачили в останні дні", - заявив Римарук.

Екс-розвідник зазначив також, що останнім часом посилилися обстріли в районі Жолобка і Кримського - що, на його думку, також пов'язане з певною активністю там українських силовиків.

"Впродовж останніх днів у ранкових зведеннях штабу ООС почали знову після перерви згадуватися Жолобок і Кримське. Там працювали наші доблесні "альфівці", які загинули. І у відповідь в наш бік почали прилітати снаряди калібру 82-мм і 120-мм. На Світлодарській дузі - те ж саме. Наші хлопці підбили там три ворожих БМП - у відповідь до них почали прилітати 152-мм і 120-мм. Трошки насолили їм на докучаєвському напрямку - і вони почали там застосовувати танки", - перерахував Римарук. "Тобто там, де їм важко, де вони зазнають втрат, вони активізуються ще більше", - резюмував волонтер.

Список може здивувати! Ці українські прізвища опинились на межі зникнення

неділя, 28 червень 2026, 7:00

В Україні дедалі більше родових імен опиняються на межі зникнення. Деякі прізвища, які ще нещодавно зустрічалися в офіційних реєстрах, нині повністю зникли або залишилися лише у поодиноких носіїв, передають Патріоти України. Дослідники говорять про три...

Пенсіонери отримають кілька доплат у липні: Ось хто отримає гроші

неділя, 28 червень 2026, 6:33

У липні 2026 року частина українських пенсіонерів зможе отримати додаткові виплати. Деякі надбавки Пенсійний фонд України (ПФУ) нарахує автоматично за даними реєстрів, тоді як для оформлення інших необхідно особисто звернутися із заявою та документами....