Стало відомо, через які випробування доводиться проходити літнім людям, які приїжджають з непідконтрольної території для оформлення пенсії в Станицю Луганську. Про це заявила правозахисник Харківської правозахисної групи Яніна Смілянська, повідомляють Патріоти України.
Так, якщо чергу зайняти о 6 ранку з боку бойовиків, то на підконтрольну Україні територію вдається потрапити лише до вечора.
"Та жінка, яка взяла мене з собою в якості супроводжуючого, розповіла, що вона з боку бойовиків приїхала о 06:00 ранку займати чергу, а на той момент у черзі вже було людей сто. О 10:00 ранку вона зайняла чергу на пропуск на підконтрольну територію вже на українському КПВВ, і на неокуповану територію зайшла тільки до 16:00 вечора. Тобто фактично це цілий день", - переказує Смілянська історію немолодої жінки.
За словами правозахисниці, більшість тих, хто перетинає лінію розмежування, - це люди похилого віку. І вони не приховують, що їдуть оформляти українську пенсію. Цим людям стає в черзі погано, деякі з них помирають.
"Ми зараз тільки підраховуємо, скільки було зафіксовано смертей на КПВВ з того моменту, як вони відкрилися. Місія ООН заявляла, що тільки з початку 2017 роки за перші три місяці було зафіксовано 7 смертей. Тобто люди померли просто в черзі", - констатує Смілянська.
Крім цього, люди, які приїжджають оформляти пенсію або інші соціальні виплати, змушені шукати нічліг і не на одну ніч, а кілька днів. У результаті такий попит спровокував відкриття цілого бізнесу з надання ліжко-місць у Станиці Луганській.
"Коли моя супутниця потрапила на українську територію, стало зрозуміло, що ми вже нікуди не потрапимо, і ми почали шукати місце для ночівлі. На КПВВ висіли оголошення про здачу квартир на добу. Ми подзвонили по першому-ліпшому оголошенню, прийшли на місце, а там було вже 7 осіб. До того моменту, коли всі дружно вляглися спати, там було 22 людини. А будинок - з п’яти кімнат, чотири - житлові. Ситуація жахлива, тому що ліжок на всіх не вистачає, люди сплять на підлозі", - описала те, що відбувається правозахисниця.
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...