Позивний "Маестро": "Їхні гранатометники стріляли прицільно. Мене разів чотири викидало з позиції вибуховою хвилею", - захисник ДАПу

Боєць 80-ї аеромобільної бригади був в останній ротації захисників Донецького аеропорту у 2015 році.

26-річний Ярослав Гавянець на фронт поїхав бійцем 80-ї аеромобільної бригади. Отримав позивний "Маестро" / фото: надане бійцем

Ярослав Гавянець розповів про бої за новий термінал, який був частково захоплений бойовиками, пише видання Газета.ua, передають Патріоти України.

"15 січня (2015 року) розпочалися незрозумілі для нас дії. З правого боку терміналу, вони розпочали активний обстріл з танків. Окупанти так знахабніли, що стріляли прямою наводкою", - каже кіборг.

"Мій ротний, який знаходився на залишках диспетчерської вежі, передавав координати ворожої техніки артилеристам. Проте саме тоді у "богів війни" відбулася ротація і вони перебували в "космосі". Стріляли далеко від цілей. Інформація артилеристам попадала через штаби, можливо її передавали уже неточною. Тому допомоги було нізвідки чекати. Московити почали прориватися в напрямку позицій "Кондор" і "Дракон". Ми бачили, як поблизу нас уже падають стіни. Все світиться від вибухів артилерії", - говорить боєць.

"Їхні гранатометники стріляли прицільно. Мене разів чотири викидало з позиції вибуховою хвилею. Один з наших бійців майже не реагував на їхні атаки, він воював не ховаючись. Граната прилетіла в нього. Він впав, з голови текла кров, проте був живий. Ми з побратимом Віталіком позивний "Турист", поклали його на шнурки і почали відтягувати. На той момент третій поверх уже був захоплений російськими терористами. І вони через діри в стелі закидали нас гранатами. Ми волочимо пораненого, а повсюди вибухають гранати.

Побачив телефон, який лежав на підлозі і світився. Його загубив поранений. Подивився на екран і побачив, що телефонує мама цього хлопця. Напевне відчувала щось. Повернувся в штаб, але боєць уже лежав мертвий. На той момент не було часу розкисати, я поклав телефон біля тіла і повернувся в бій", - згадує десантник.

Джерело: Газета.ua

В Україні зросла кількість хворих на коронавірус: Статистика МОЗ на 9 квітня

четвер, 9 квітень 2020, 9:50

Станом на ранок четверга, 9 квітня, в Україні офіційно підтвердилися 1892 випадки зараження коронавірусом. Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров'я України у Facebook. При цьому 224 випадків виявлені за останню добу, передають Па...

Хіти тижня. Обмовка по Фрейду? Кремлівська пропаганд*нка в прямому ефірі "проговорилася" про 40 000 загиблих від коронавірусу в Росії (відео)

четвер, 9 квітень 2020, 9:30

Тепер росіяни задумалися: російська телеведуча обмовилася або випадково сказала правду, яку російська влада може замовчувати. Російська пропагандистка телеканалу "НТВ" Ірада Зейналова в прямому ефірі заявила, що в Росії від коронавірусу загинуло 40 тис...