Російський блогер Ілля Варламов розповів, як у Донецьку виживають на околицях міста. Про це він написав у своєму блозі, посилаючись на репортажі Нігини Бероєвої, передають Патріоти України.
Спочатку йдеться про життя мікрорайону "Октябрьський", в якому, за словами Варламова, є маленькі магазини, в основному приватні. Люди не закривали торгівлю навіть під час найстрашніших обстрілів.
Є підприємці, які торгують прямо на території згорілого ринку.
Як і більшість підприємств регіону, ринки Донецька були "націоналізовані". Відновлювати їх ще не почали (і невідомо, чи почнуть).
У магазин, де на початку війни працювала Олена, прилетів снаряд. І магазину не стало. Пощастило, що в цей момент в будівлі нікого не було. Тепер Олена - волонтер. Вона живе в Октябрьському і роздає гуманітарну допомогу, речі, медикаменти. Все це збирають більш-менш заможні жителі Донецька і відправляють "на Октябрь".
Ірина - лікар-терапевт в місцевій поліклініці. Вона прийшла за речами для своїх дітей.
Зараз після затишшя, за словами жителів, обстріли знову посилюються. Робочі відновлюють школу в Петровському районі до 1 вересня. Будівельники жартують, що наступним відновлюватимуть аеропорт. Брати участь у відновленні - кращий з нечисленних шансів заробити на території "ДНР".
"Я їхав до Росії під час бомбардувань, працював в Москві на будівництвах", - розповідає будівельник Володимир. - Вибачте, але будують у вас дуже погано. Нормативи порушуються, причому по капітальних конструкціях. Я розумію, всюди крадуть, але щоб так... Люди на будівництвах отримують від 200 рублів в день.
Макс - "шериф" району. По суті, його ніхто не призначав. Так вийшло. На самому початку він воював за "ДНР", а потім вирішив, що в якості коменданта свого рідного району буде корисніше.
"Будинків багато покинутих, звуть мене - я все фотографую, знімаю, щоб було видно, в якому стані був будинок, коли його розкрили. Комунальники роблять свою справу, далі ми двері забивають, залишаємо записку з усіма контактами", - говорить Макс.
У "ДНР" провели "військову реформу". Формування регулярної армії (офіційна назва - "Народна міліція") почалося ще в кінці 2014 року. У той час батальйони і загони бойовиків з'являлися як гриби. Крім місцевих були козачі, чеченські, угорські, сербські ...
Першим в "армію" увійшов "Оплот" Олександра Захарченка.
Другий великий батальйон - "Восток", який підпорядковується Олександру Ходаковському, екс-командиру спецпідрозділу "Альфа" Управління СБУ Донецької області.
На полігоні в Торезі йдуть навчання, відпрацьовується контрнаступ. На питання, звідки у вас техніка, представник "Міноборони" відповів, що всю техніку вони немов відбирають під час бою. Про російську техніку він нічого не знає.
З початку серпня ватажок "ДНР" Захарченко раз в кілька днів виступає із заявою про те, що українська армія готує наступ відразу по декількох напрямках. За його словами, "армія "ДНР" приведена в повну бойову готовність.
Хоча ЗСУ поки ніякої атаки не зробили, в "ДНР" тривають навчання, причому не тільки на полігоні Торез. Днями "Народна міліція" провела навчання з протидії українському морському десанту. Українська розвідка повідомляє, що в "ДНР" пройшли навчання з евакуації її лідера Захарченка в Росію.
"Останнім часом нам часто тут кажуть, що українці самі себе обстрілюють, мовляв, задирають носи гармат в небо і палять. Було б смішно, якби не було так сумно - два роки тому мені доводили, що бойовики не можуть стріляти по своїх же домівках. Хоча які тут у них "свої" будинки?.. це війна провокацій, "ДНР" буквально засипає українські позиції снарядами, випрошуючи "відповідь", а потім волає, мовляв, ЗСУ обстрілюють житлові квартали, ну і самі себе на додачу", - розповідає місцевий житель.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...