
Для того, щоб програма по реімбурсації почала працювати в повноцінному режимі, а українці змогли відчути ефект, необхідно серйозно збільшити фінансування програми. А поки поляки старше за 70 років отримують ліки безкоштовно, українські пенсіонери змушені 95% вартості оплачувати з власної кишені. Про це в ефірі ObozTV заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, передають Патріоти України.
"У багатьох країнах люди навіть не знають, скільки коштують ліки. Наприклад, в Польщі вийшов закон, який дає безкоштовні ліки тим, кому за 70 років. А моя теща витрачає 1500-2000 гривень на місяць на ліки. А компенсують їй всього лише 100 гривень. Насправді реімбурсація в даному вигляді - теж добре, але як тренування перед справжньою компенсацією", - вважає Сердюк.
За його словами, на сьогоднішній день на реімбурсації держава виділяє 600 млн гривень, тоді як сума повинна бути в 100 разів більше. "600 мільйонів або нехай буде 1 мільярд - це мізер. Цим мільярдом хочуть нас врятувати. Коли будуть пускати 60 млрд гривень на реімбурсації, тоді можна буде говорити про інші речі", - зазначив він.
Швейцарія розглядає можливість обмежити або переглянути право на статус захисту S для українських чоловіків віком від 18 до 60 років, які підпадають під призовний вік. Питання наразі перебуває на стадії консультацій, а остаточне рішення щодо можливих з...
За часів задекларованої загальної рівності радянські громадяни все одно знаходили способи продемонструвати свій високий соціальний статус. Оцінити фінансове становище родини можна було з першого погляду на її житло, предмети інтер'єру, гардероб чи наяв...