Приголомшливі цифри! Вчені підрахували, скільки людей помре від раку цьогоріч

Кожному п’ятому чоловіку і кожній шостій жінці у світі доводиться зіштовхнутися з раком у своєму житті. Про це свідчить останнє дослідження Міжнародної агенції з дослідження раку (IARC). При цьому, кожен восьмий чоловік і кожна восьма жінка помирають від хвороби, повідомляють Патріоти України з посиланням на The Guardian.

Так, останні глобальні оцінки організації прогнозують, що цього року, швидше за все, буде зафіксовано 18,1 мільйон нових випадків захворювання на рак. При цьому, хвороба стане причиною смерті 9,6 мільйонів людей на планеті. Читайте також Кольорові олівці містять речовини, які викликають рак Ці цифри вказують на те, що кількість людей, які зіштовхуються з недугом, зростає. Адже чотири роки тому, коли IARC робили аналогічні підрахунки, у світі нараховувалося 14,1 мільйонів випадків захворювання і 8,2 мільйонів смертей.

Експерти кажуть, що у більш заможних частинах світу, де є хороші системи охорони здоров’я, часто рак виникає через причини, яких можна було б уникнути. Приміром, більшість випадків раку легень спричинені курінням, а рак грудей часто спричиняє надмірне вживання алкоголю і ожиріння.

IARC підрахували, що у країнах з високим рівнем доходів третини випадків захворювань можна було б уникнути за допомогою зміни способу життя чи усунення канцерогенних факторів довкілля. Разом з тим, важливим фактом, який збільшує цифру захворювань і смертей від раку, стало зростання тривалості життя. Люди довше живуть і помирають від раку, тому що серцево-судинні хвороби почали краще лікувати.

Кулаком прямо в обличчя: В Києві водій Mercedes побив працівника евакуатора

п’ятниця, 9 червень 2023, 13:43

Подія сталася сьогодні вранці на вулиці Велика Васильківська, 104, біля поліклініки. В Департаменті транспортної інфраструктури КМДА кажуть, що причина побиття водія евакуатора банальна – чоловіку не сподобалося, що евакуатор зайняв частину проїзду. "Н...

Вони справді існували?: Вчені відтворили обличчя гобіта, який жив 60000 років тому (фото)

п’ятниця, 9 червень 2023, 13:28

Вчені змогли реконструювати обличчя Homo floresiensis — вимерлого виду людини, відомої як гобіт. Про це пише dailymail.co.uk, передають Патріоти України. Скелет, що належить кам'яному віку, знайдено в печері на острові Флорес, Індонезія, 2003 року. Баг...