Рідна земля очікує 85 років: Прах Нестора Махна повернуть з Франції до України

Питання зрушило з мертвої точки. Однак на упорядкування формальностей доведеться витратити ще деякий час

Прах Нестора Махна повернуть з Франції до Гуляйполя

Наразі готуються необхідні документи для того, аби облаштувати місце спочинку народного героя у музеї його імені в Гуляйполі. Про це повідомив глава Гуляйпільської райдержадміністрації Запорізької області Олександр Іщенко, передає видання Гуляйполе.city. Наразі урну з прахом Нестора Махна, котрий помер від туберкульозу у липні 1934 року,замурованов стіні комунарів під номером 6686 у 87 відділі цвинтаря Пер-Лашез, Париж, нагадують Патріоти України.

Підготували всі необхідні документи з перевезення праху Нестора Махна в Гуляйполі. З нашого боку готові всі документи, є заява внучатого племінника Нестора Махна щодо повернення на батьківщину праху його предка", - повідомив Іщенко.

За словами чиновника, якщо прах повернуть, то його розмістять у музеї. Наразі Україна очікує остаточної відповіді від французької сторони.

"Французька діаспора проти повернення праху. Тому це питання вирішується на рівні міжнародних відносин", - зазначив пан Іщенко.

"Наш бренд - це Нестор Махно, історична особистість світового рівня. Тому в ОТГ вже розробили проекти щодо маршруту Нестора Махна, який буде цікавий туристам, створення махновських островів. Звичайно, на їхню реалізацію потрібні кошти", - підсумував Іщенко.

Довідка: Нестор Махно - політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни.

Хіти тижня. Неймовірно і моторошно: У Китаї зняли рибу "з людським обличчям" (відео)

субота, 16 листопад 2019, 0:35

У ставку, розташованому в околицях китайського міста Куньмін, на відео зняли дивного вигляду коропа.

Знайшовся фанат: Водійські права Брежнєва продали на аукціоні за кругленьку суму

субота, 16 листопад 2019, 0:13

У генсека СРСР були відкриті всі категорії, тобто, він міг керувати мотоциклами, легковими автомобілями, вантажівками до 3,5 тонн, автобусами і машинами з причепом. У Брежнєва відкриті всі категорії, тобто, він міг керувати мотоциклами, легковими автом...