Рідна земля очікує 85 років: Прах Нестора Махна повернуть з Франції до України

Питання зрушило з мертвої точки. Однак на упорядкування формальностей доведеться витратити ще деякий час

Прах Нестора Махна повернуть з Франції до Гуляйполя

Наразі готуються необхідні документи для того, аби облаштувати місце спочинку народного героя у музеї його імені в Гуляйполі. Про це повідомив глава Гуляйпільської райдержадміністрації Запорізької області Олександр Іщенко, передає видання Гуляйполе.city. Наразі урну з прахом Нестора Махна, котрий помер від туберкульозу у липні 1934 року,замурованов стіні комунарів під номером 6686 у 87 відділі цвинтаря Пер-Лашез, Париж, нагадують Патріоти України.

Підготували всі необхідні документи з перевезення праху Нестора Махна в Гуляйполі. З нашого боку готові всі документи, є заява внучатого племінника Нестора Махна щодо повернення на батьківщину праху його предка", - повідомив Іщенко.

За словами чиновника, якщо прах повернуть, то його розмістять у музеї. Наразі Україна очікує остаточної відповіді від французької сторони.

"Французька діаспора проти повернення праху. Тому це питання вирішується на рівні міжнародних відносин", - зазначив пан Іщенко.

"Наш бренд - це Нестор Махно, історична особистість світового рівня. Тому в ОТГ вже розробили проекти щодо маршруту Нестора Махна, який буде цікавий туристам, створення махновських островів. Звичайно, на їхню реалізацію потрібні кошти", - підсумував Іщенко.

Довідка: Нестор Махно - політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни.

"Бойова амазонка": Відомий український футболіст знайшов собі красуню, з котрою не страшно ганятись ночами за гопниками

субота, 6 червень 2020, 21:15

Звати її Катерина і вона займається боксом. В українського футболіста Євгена Селезньова з'явилася нова дівчина. Спочатку він приховував кохану, але потім фото красуні почали все частіше з'являтися на його сторінці в Instagram. При цьому інформації про ...

З архіву ПУ. Хіти тижня. "Це непристойно": Російський критик вибухнув гнівом через багатство Пугачової й Галкіна

субота, 6 червень 2020, 20:30

Сосєдов пропонує зірковій парі віддати свій особняк під дитячий будинок. Відомий російський критик Сергій Сосєдов різко висловився про багатство артистів Алли Пугачової й Максима Галкіна. Так, у коментарі росЗМІ, чоловік заявив, що жити в такому велико...