Рішення Луценка виводить з-під криміналу Януковича та його оточення, - адвокати

Своїм наказом генпрокурор фактично знищив департамент як центр розслідувань злочинів минулої влади, в тому числі злочинів проти Майдану, вважають експерти

Фото: "Кореспондент"

Генпрокурор Юрій Луценко розформуванням департамента спецрозслідування, що займався "великою справою Януковича", розвалює центр розслідування і виводить з-під кримінальної відповідальності екс-президента Віктора Януковича і його оточення. Про це йдеться у заяві громадської організації "Адвокатська дорадча група" у Facebook, передають Патріоти України.

Група адвокатів, що, в тому числі, ведуть справи потерпілих на Майдані, заявляють, що своїм наказом Луценко фактично знищив департамент як центр розслідувань злочинів минулої влади, в тому числі злочинів проти Майдану.

"У Горбатюка знову лишається 20 слідчих. Все, чого потерпілі домоглись за ці два роки нищиться", - сказано у заяві. Вказується, що новостворене управління розслідувань злочинів, вчиненних злочинними організаціями під керівництвом Столярчука, Басова, Захарова має забрати у Горбатюка всі справи щодо створення Януковичем злочинного угрупування.

"Ймовірно, що у Горбатюка заберуть всі злочини по високопосадовцям і насильницькі злочини в частині створення Януковичем ОЗГ і участі в ній інших вищих осіб держави. За планом, озвученим Юрієм Луценко, всі ці справи об’єднають разом із справами, Клименка, Курченка та ін, що розслідуються військовою прокуратурою і до кінця року направлять об’єднану справу, що налічуватиме 5000 томів до суду в порядку заочного провадження", - йдеться в заяві.

За словами адвокатів, таке рішення Луценка виведе потерпілих із процесу розслідування і виведе "з-під кримінальної відповідальності Януковича, Пшонки, Захарченка, Клименка, Курченка, Арбузова і інших".

"Сплив річного строку розслідування: при об'єднанні справ строки розслідування, які залишаться рахуються по найменшому із термінів справ до об'єднання. Тобто лишається два-чотири місяці. І вони 100% сплинуть до передання справи до суду", - сказано у заяві.

"Навіть суто арифметично вже зараз не вистачає строків для ознайомлення із 5000 томів до спливу річного терміну розслідування і терміну, відведеного законом про заочне провадження", - заявляють депутати.

Як відомо, у понеділок стало відомо, що згідно із наказом Луценка, розслідуванням "Великої кримінальної справи" екс-президента Віктора Януковичата його оточення буде займатися новостворене "Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями".

Нова хвиля пандемії в ОРДЛО: що спровокувало і чим може допомогти Україна.

понеділок, 27 вересень 2021, 22:03

Росія не випадково обрала окуповані території – в цих районах не діють ані російські, ані українські закони. "Сірі зони" ніким не контролюються, і якщо буде висока смертність – а вона уже є внаслідок т.зв. "вакцинації" і "щеплення", – то це не буде мати ж

Революція споконвічних традицій: Президент Південної Кореї пропонує співгромадянам заборонити їсти собак

понеділок, 27 вересень 2021, 21:36

Собаки, вони теж жити хочуть... Щороку в республіці з'їдають близько мільйона гавкунів. Президент Південної Кореї Мун Чже Ін закликав ухвалити заборону на вживання собачого м’яса в країні, повідомляють Патріоти України з посиланням на The Guardian. Офі...