Розміром із Запоріжжя! Від Антарктиди відколовся велетенський айсберг (фото)

У Західній Антарктиці відколовся гігантський айсберг від передньої частини льодовика Пайн-Айленд. Площа крижаної брили становить 115 квадратних миль або 300 квадратних кілометрів, повідомляють Патріоти України.

Для порівняння — це приблизно розмір Запоріжжя (278 кв. км) або Харкова (350 кв. км). "Частота утворення айсбергів зростає. У 2000-х роках події такого масштабу відбувалися приблизно кожні п'ять років. Але з 2013 року було вже чотири, зокрема у минулому році", — розповів експерт із дистанційного зондування льодів Стів Лермітт.

За його словами, відколи можуть стати ознакою того, що потік айсбергів зростає, а сам льодовик катастрофічно зменшується. На супутникових знімках видно, що передня частина льодовика повільно сповзала в океан протягом десятиліть, перш ніж почати різко руйнуватися в останні роки.

"Зміни у Пайн-Айленд з точки зору втрати маси і танення шельфового льодовика, мабуть, важливіші для майбутнього підвищення рівня моря, ніж будь-які інші, оскільки ця область є однією з потенційних гарячих у прямому сенсі слова точок в Антарктиді", — зазначив Лермітт. Також зменшується товщина льоду на Пайн-Айленд, а саме зі швидкістю приблизно 1 метр на рік.

У Києві в районі проспекта Науки поселився дикий лось: Його хочуть зловити і просять не ображати (відео)

понеділок, 9 грудень 2019, 21:00

Зоозахисники звертаються до небайдужих киян із закликом не лякати лося, а спокійно спостерігати за ним і повідомити фахівцям. Відомо, що тварина знаходиться, як правило, на території приватних секторів і невеликих ділянок лісу і пагорбів, проте іноді в...

Резонанс тижня. Молода дівчина у Дніпрі влаштувала моторошне самогубство (фото)

понеділок, 9 грудень 2019, 21:00

Трагедія сталася у четвер, 5 грудня. На Запорізькому шосе в Дніпрі 21-річна дівчина наклала на себе руки, вистрибнувши з балкона на 10-му поверсі. Її тіло без ознак життя виявили місцеві жителі на козирку під'їзду багатоповерхівки, передають Патріоти У...