У більшості країн Європи парламенти самостійно визначають обсяги свого утримання. Проте існує також гранична норма, за яку видатки на парламентську діяльність не виходять. Так само, як і в Україні, де готується чергове підвищення зарплат народним депутатам, у більшості країн Європи тамтешні парламенти самостійно обирають обсяги власного фінансування. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь "Нагодувати депутата: чому народні обранці прагнуть більших зарплат" на сайті 24tv.ua, передають Патріоти України.
"Парламентарі самостійно приймають рішення щодо розміру своєї зарплати в 17 із 27 парламентів ЄС. Проте в 10 із цих країн депутати обмежені певними показниками", – говорить експерт Ростислав Аверчук. Наприклад, в Німеччині, за його словами, зарплата депутатів прив’язана до зарплати державних службовців високого рівня, а в Болгарії не може перевищувати середню зарплату в економіці більш як втричі. В Австрії щорічне підвищення зарплат депутатів не може перевищувати темпів інфляції.
"Питання зарплати парламентарів та інших політиків викликає дискусії у багатьох країнах, і немає єдиного погляду на те, який її розмір був би оптимальним», – каже Аверчук. Наприклад, в Італії високі депутатські зарплат привели до того, що професія політика стала надзвичайно прибутковою. У 1948-2006 рр. зарплата італійських депутатів зростала в середньому на 9,9% щорічно, в той час як економіка – лише на 3,2%," – йдеться у статті.
"У 2009 році у Великій Британії, – зазначає також авторка, – виник чималий скандал, пов'язаний із журналістським розслідуванням, котре встановило, що парламентарі зловживали своїм правом на фінансову компенсацію від держави, використовуючи її для погашення офісних та транспортних видатків. Після цього в країні були впроваджені кардинальні зміни в системі оплати роботи політиків. Однак те, що для британця – шок, для українця – норма".
Після Революції Гідності найбільш кричущі пільги для народних обранців були скасовані, але в силі лишилося право на щорічну оплачувану відпустку тривалістю 45 днів; на пенсію у розмірі 70% від депутатського окладу; безкоштовне медичне обслуговування у спеціалізованих закладах; кошти на оренду житла; на державну охорону; на вивчення іноземних мов та підвищення кваліфікації; видатки на утримання чотирьох оплачуваних помічників та на здійснення депутатської діяльності.
Тим часом експерт Андрій Герус підрахував, що, згідно з електронними деклараціями, у народних депутатів України знаходиться близько 12,3 мільярда гривень.
"Всього у депутатів – 12,3 мільярда гривень. Це 31% державного бюджету Молдови на 2016 рік. З них готівкою 7,4 мільярда," – зазначив він у своєму Facebook.
За словами Геруса, в середньому на одного депутата припадає близько 30,4 мільйона гривень. Проте показники сильно відрізняються по фракціях і групах. "Від 4 мільйонів на депутата "Самопомочі" до понад 50 мільйонів на депутата "Волі народу" та "Відродження", – додав він.
При цьому, однак, народним депутатам все одно не вистачає на гідне їх персон життя, говориться в публікації.
Випив таблетки "для сну", а в підсумку - без прав і з протоколом у кишені. В Україні набирають популярності біодобавки, які продаються без рецепта, але можуть серйозно вплинути на водія, нагадує Твоя МАШИНА", передають Патріоти України. Усе частіше пол...
Ходьба, пробіжка чи навіть активне прибирання можуть буквально продовжити ваше життя! Глобальний аналіз 85 наукових досліджень із участю 7 мільйонів людей довів: регулярна фізична активність знижує ризик передчасної смерті майже на 40%. І це не магія -...