Що потрібно знати про воєнний стан: Найпопулярніші міфи та реальність

З 26 листопада 2018-го року у зв'язку з агресією Росії проти України у 10 областях ввели воєнний стан на 30 діб, повідомляють Патріоти України.

Вранці 25 листопада російські прикордонники штурмом захопили українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і ­"Нікополь" та буксир "Яни Капу", що йшли до Маріуполя через Керченську протоку. Постраждали 3 із 24 захоплених моряків.

Що такє воєнний стан?

Воєнний стан - це правовий режим, що вводиться на території України у випадку збройної агресії чи нападу. Він передбачає надання військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, які необхідні для відвернення загрози війни та забезпечення національної безпеки.

Відколи діє?

Введений строком на 30 діб, починаючиз 14:00 26 листопада 2018-го строком на 30 діб до 14:00 26 грудня 2018-го. Може бути подовжений лише у випадку повторної агресії з боку Росії.

Де він діє?

Воєнний стан запроваджено у 10 прикордонних областях України. А саме у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та узбережжі Чорного та Азовського морів.

Запровадження воєнного стану на всій території України передбачається лише у випадку повторної агресії Росії. Для цього потрібен ще один Указ президента та підтвердження від Верховної Ради.

Області в яких, згідно з Указом президента України, запроваджено воєнне положення.

"Якщо нам вдасться уникнути цього сценарію, права і свободи громадян України не будуть обмежуватися. Указ передбачає право президента, як тільки російський солдат перетне кордон, не втрачати жодної секунди для того, щоби забезпечити захист української землі", - наголосив президент Петро Порошенко.

Це початок війни?

Згідно з Указом президента, воєнний стан має оборонний характер і не є початком війни.

Чи будуть проведені вибори президента?

Так, вибори президента України проведуть 31 березня 2019-го.

Як працюватимуть силові структури?

Збройні сили України, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство надзвичайних ситуації переводятся у режим посиленного несення служби.

Сили Операції об'єднаних сил на Донбасі перебувають у повній бойовій готовності.

Підприємства Укроборонпрому працюють у посиленому режимі роботи

Міністерство оборони України закликає українців не поширювати в мережі дані про будь-які переміщення військової техніки.

Що можуть обмежити на період воєнного стану?

Обмеження можуть стосуватись наступних прав:

недоторканність житла (проникнення в нього, обшуки можливі лише за рішенням суду)

таємниця листування, телефонних розмов

невтручання в особисте та сімейне життя. Заборона на зберігання і використання особистої інформації без згоди громадянина

свобода пересування, вільний вибір місця проживання та виїзду за кордон

свобода слова, вираження своїх поглядів

право обирати й бути обраними

право на мирні збори, мітинги, походи та демонстрації

непорушність права приватної власності

нраво на підприємницьку діяльність

нраво на вибір місця праці і заборона примусової праці

право на страйк

право на освіту та обов'язковість середньої освіти.

Президент Порошенко запевняє, що всі ці обмеження будуть запроваджені лише в випадку посилення агресії з боку РФ.

Чи можлива широкомасштабна мобілізація?

Згідно з законом про мобілізацію, громадяни зобов'язані з'являтися до військкоматів за викликом для постановки на військовий облік. Але це не означає широкомасштабної мобілізації.

Робота буде проведена з військовим резервом першої черги.

Але на період дії воєнного стану громадяни, що перебувають на військовому обліку, не можуть змінювати місце проживання без дозволу воєнного комісара.

Чи можливі конфіскації майна?

Примусове відчужування майна можливе лише у випадк, указу військового комісара на місці. Колишній власник може звернутися до влади для повернення чи відшкодування власності майна за наявності документів про передачу.

У соцмережах застерігають про шахраїв, які під прикриттям "воєнного стану" можуть ходити помешканнями з вимогою конфіскувати власність. Таких заходів наразі не проводять і не планують.

Чи працюватимуть банки, аеропорти?

Воєнний стан не вплине на перетин кордону і на безвізовий режим, якій діє з низкою країн ЄС.

Також Укрпошта,Національний банк України заявив, що введення воєнного стану не вплине на роботу фінансових структур.

Лікарні працюватимуть в штатному режимі, але у медичних закладах будуть створені резервні місця та запас для своєчасного лікування військових.

Освітні заклади працюватимуть у штатному режимі.

Віце-прем'єр Павло Розенко повідомив, що воєнний стан не вплине на своєчасність виплат зарплат і пенсій".

Джерело: Gazeta.ua

Нахабно, дико, символічно: У Києві знесли садибу Зеленських

неділя, 21 липень 2024, 0:17

Чому в столиці безсовісні забудовники десятиріччями застосовують ті самі варварські прийоми для обходу закону питання риторичне. Тому, що законодавці свідомо залишають шпарини для таких дій, заохочуючи розбій символічними штрафами. На місці історичної ...

Штраф може подвоїтися: Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК

субота, 20 липень 2024, 22:58

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто проігнорував вимогу закону, загрожує адміністративна відповідальність, передають Патріоти України. Неоновлення даних розгляд...