Щоб догодити Кремлю? У Білорусі за кричалку "Хто не скаче, той москаль" будуть штрафувати та арештовувати

Ініціатором судового рішення, на підставі якого тепер притягатимуть до адміністративної відповідальності за будь-яке використання або показ кричалки, могло виступити Головне управління боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі.

Банер білоруських фанів на матчі Україна – Білорусь у Львові. Фото: соцмережі.

Суд у Білорусі визнав кричалку "Хто не скаче, той москаль", яку, зазвичай, використовують футбольні фанати, забороненою. Тепер за неї можна буде отримати штраф, або й адміністративний арешт. Інформацію про це підтвердили в Центральному районному суді Мінська, передають Патріоти України.

Ініціатором судового рішення, на підставі якого тепер притягатимуть до адміністративної відповідальності за будь-яке використання або показ кричалки, могло виступити Головне управління боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі.

Причиною для звернення стали два інциденти. Перший з них – ще навесні 2015 року гурт молодих людей використовувала кричалки з таким текстом під час святкування Дня Волі в Мінську. Незабаром Республіканська експертна комісія визнала відео про це екстремістським і включила його в Республіканський список екстремістських матеріалів, заборонених для поширення і цитування. Попри це, сама кричалка формально забороненою не була.

Однак 8 вересня 2018 року під час футбольного матчу збірних Білорусі та Сан-Марино група білоруських фанатів на одному з секторів на мінському стадіоні знову влаштувала стрибки під цю кричалку, через що викликала шквал критики з Росії.

У самій білоруській поліції цю подію назвали провокацією. Варто додати, що кричалку "Хто не скаче, той москаль", українські уболівальники давно використовують на трибунах. Широкого поширення вони ж набула під час Революції гідності у 2013-2014 роках.

"Будь-який імпорт має велике значення": МВФ оцінив дефіцит електроенергії в Україні взимку - що буде з відключеннями

вівторок, 5 листопад 2024, 10:52

Піковий дефіцит електроенергії в Україні протягом зими 2024-2025 років становитиме 3-4 гігават. Але він менш впливатиме на найбільш важливі сектори - охорони здоров'я, оборони тощо. Про це заявив заступник глави місії МВФ в Україні Тревор Лессард, пере...

Першими зможуть скористатися не інваліди: У "Резерв+" розпочали бета-тест онлайн-відстрочок

вівторок, 5 листопад 2024, 9:50

У застосунку "Резерв+" сьогодні, 4 листопада, розпочався бета-тест онлайн-відстрочок. Взяти участь можуть студенти і не лише, передають Патріоти України з посиланням на заступника міністра оборони України Катерину Черногоренко у Facebook. "Першими інс...