Щоб не мерзнути взимку: Що українцям треба знати про субсидії

Ілюстрація: nashemisto.dp.ua

Нові правила на надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг чинні з 19 серпня 2017 року. Поки за вікном тепло, субсидії та якісь там правила пересічного мешканця не дуже цікавлять. Проте вже зараз, хоча за вікном +8…19°С, не завадить нагадати, хто може претендувати на соціальну допомогу від держави, повідомляють Патріоти України з посиланням на Депо.

За статистичними даними, в минулому році за субсидією звернулося 239,1 тис. домогосподарств Одещини, що на 38,2% більше, ніж у 2015 році.

Середній розмір призначеної соціальної допомоги для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство у грудні минулого року було збільшено у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на 29,4%. В результаті він становив 609,5 грн. Очікується, що в цьому році середній розмір призначення субсидії також зросте.

Також в минулому році домогосподарствам Одещини було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат на купівлю скрапленого газу, твердого чи рідкого пічного палива. Таким чином, допомога від держави була виділена для 15 230 міських домогосподарств та для 49 860 - сільських.

Що "зменшили" та змінили

По-перше, була визначена межа заборгованості, за умов перевищення якої соціальна допомога призначатися не буде. Таким чином, можуть не призначити субсидію на наступний період, якщо субсидіант "забув" сплатити свою частку більше, ніж за два місяці, тобто має двомісячну заборгованість. Відмовити можуть у тому випадку, коли заборгованість перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, кажучи іншими словами, перевищує 340 грн.

По-друге, зменшено період, за який враховуються доходи українців. Розраховуючи субсидію на цей опалювальний сезон, соцпрацівники враховуватимуть нові періоди отримання доходів. Раніше бралися до уваги доходи за чотири квартали, які передували місяцю звернення за субсидією.

Таким чином, з 1 жовтня цього року під час розрахунку розміру соціальної допомоги будуть братися до уваги доходи за I та II квартали 2017 року, а з 1 травня 2018 роки (на неопалювальний період) - за III і IV квартали 2017 року.

По-третє, зменшено норми споживання газу. Варто зазначити, що з 1 травня 2017 року зменшили норму споживання газу для індивідуального опалення - до 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період. Тепер зміни наздогнали споживачів, які використовують газ для приготування їжі та нагрівання води. Експерти кажуть, що зменшення соціальних нормативів на 25% призведе до пропорційного зменшення розміру соціальної допомоги.

Взяли до уваги нестандартні ситуації

Дуже часто на форумах та в дописах у соцмережах українці описували низку нестандартних ситуацій та запитували: як бути у разі настання тих чи інших подій. Наприклад, якщо субсидіант помер, що робити з субсидією. Або як нараховується субсидія, коли у квартирі прописано багато мешканців, а живе один чи двоє. На ці питання влада теж дала відповіді.

Тепер у разі смерті одержувача субсидії допомога на оплату житлово-комунальних послуг надається до закінчення терміну її призначення. Але таке можливо за умови, що в житловому приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Якщо в квартирі чи будинку зареєстровані неповнолітні діти або недієздатні особи працездатного віку, субсидію можна оформити за заявою опікуна. За таких умов субсидія розраховується виходячи з розміру пенсії з втрати годувальника та інших видів пенсії та соціальних виплат, які опікун отримує на дітей та недієздатних осіб.

І насамкінець, бажаючим отримати субсидію варто пам'ятати, що соціальна допомога не призначається одночасно за місцем прописки та місцем фактичного проживання.

Також свої нюанси має призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування. На сайті Одеської мерії вказано, що у разі реєстрації місця перебування особи, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний термін субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Хто вміє економити – отримає гроші

У Департаменті праці та соціальної політики Одеської міськради розповіли, що ті одесити, які отримують субсидію, та змогли зекономити газ та енергоресурси – отримають грошову компенсацію. Подавати заявки на монетизацію зекономленої частини соціальної допомоги можна до 1 листопада в органи соцзахисту населення.

Нагадаємо, що з 1 травня цього року набула чинності постанова Кабміну від 26.04.2017 року № 300 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", згідно з яким частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг газо- та електропостачання для індивідуального опалення буде перерахована одержувачам субсидії на їх рахунки в банківській установі або виплачена через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта".

Як повідомили у прес-службі мерії, за результатами попереднього опалювального сезону максимальна сума виплати становила 135 грн за заощаджену електроенергію та близько 700 грн за зекономлений обсяг природного газу.

Отже, будемо сподіватися, що цьогорічна зима буде теплою і нам вистачить грошей не лише на обігрів помешкань.

Хіти тижня. Рано зібрався на кладовище: Напівживого Кобзона виписали з лікарні

середа, 22 серпень 2018, 3:00

Для полегшення дихання лікарі видали йому спеціальний апарат. Народного артиста СРСР, заступника голови Комітету Держдуми з культури Йосипа Кобзона виписали з лікарні. При цьому стан 80-річного естрадного співака продовжує викликати побоювання лікарів,...

Комусь дуже не сподобався?: Водія Нелі Штепи та Ірми Крат зіштовхнули вантажівкою з траси (фото)

середа, 22 серпень 2018, 0:22

Легковик скинула з траси невідома вантажівка. Водій, який перевозив одіозного колишнього мера Слов'янська Нелю Штепу й скандальну журналістку Ірму Крат потрапив у ДТП, передають Патріоти України. "Наш хороший товариш відвіз нас із Нелею Штепою на ефір,...