Бджолиний мед має антибактеріальні, імуномодулюючі, противірусні та інші корисні властивості. Тож не дивно, що саме цей продукт є одним із кращих замінників цукру, повідомляють Патріоти України з посиланням на prolviv.com.
Калорійність меду
Калорійність меду вища, ніж калорійність цукру. В столовій ложці натурального меду міститься приблизно 64 калорії, тоді як в такій же порції цукру – 46 калорій.
Але мед набагато солодший, ніж цукор, і ви будете додавати його значно менше.
Глікемічний індекс меду
Цей показник демонструє те, як їжа впливає на рівень цукру в крові. Високий глікемічний індекс продуктів, які ми постійно вживаємо в їжу, загрожує виникненням цукрового діабету, проблемами з вагою і серцево-судинною системою.
Чим нижче цей індекс, тим повільніше організм поглинає цукор, відповідно, така їжа здоровіша. Глікемічний індекс цукру – 70 одиниць, меду, в середньому, – 49 одиниць.
Основні складові меду
Основні складові меду – глюкоза і фруктоза (становлять 72% складу меду). Для їх засвоєння не потрібно інсулін, тому відсутній ризик перевантажити підшлункову залозу.
Потрапляючи в організм людини, ці компоненти не вимагають додаткової переробки в шлунково-кишковому тракті. Вони швидко всмоктуються і засвоюються майже повністю, як, втім, і інші компоненти меду.
Мед стимулює обмінні процеси
Дієтологи рекомендують використовувати мед замість цукру, якщо ви хочете схуднути. Вода з лимоном і медом з ранку натщесерце – ось стародавній індійський рецепт для схуднення.
Такий напій можна приймати кілька разів в день, але не раніше, ніж за 30 хвилин до прийому їжі.
Мед підвищує імунітет
Мед допомагає при серцевих і шлункових захворюваннях, хворобах печінки, пом’якшує слизові оболонки і тому рекомендується при багатьох простудних захворюваннях.
У той же самий час цукор знижує силу імунної системи в 17 разів.
Чим більше цукру у нас в крові, тим слабкіше імунітет. Крім того, в цукрі практично немає корисних поживних речовин. Його називають “порожніми калоріями”. Мед, навпаки, має фантастично багатий вітамінно-мінеральний склад.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...