Скільки парафій Московського патріархату перейшло до Православної церкви України: Названо цифри (карта)

68 парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України, повідомляють Патріоти України.

До новоствореної Православної церкви вже перейшли 2 кафедральні собори – Спасо-Преображенський собор у Вінниці та Миколаєво-Успенський собор у Коломиї.

Також до складу ПЦУ увійшли 66 парафіяльних храмів. Найбільше з них перейшли до Помісної церкви у Вінницькій області, де про вихід з Московського патріархату оголосила вже 21 парафія. У Хмельницькій області таких храмів 12, у Львівській і Волинській по 6, а 5 – в Черкаській.

Зазначимо, раніше спікерВерховної Ради Андрій Парубій наголосив, що парафії, які переходять до ПЦУ, демонструють високу культуру українців.

Водночас, спікер ВР переконаний, що Москва і надалі буде робитися спроби, щоб спровокувати церковні конфлікти. Тому, і суспільство, і влада мають не допустити жодних провокацій, в яких зацікавлений Кремль.

Окрім того, Парубій пропонує на рівні парламенту впорядкувати процедуру переходу церков Московського патріархату до Православної церкви України. Зокрема, він запропонує розглянути підготовлений законопроект, яким це питання буде юридично впорядковане, вже у найближчий сесійний тиждень.

"Цей крок, як і отримання Томосу, дозволить переходу до ПЦУ перерости у велику хвилю, коли всі українці з різних куточків України будуть приходити до Української церкви і ставати вірянами Української церкви", – підсумував політик.

Нагадаємо, наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. В інтернеті створили онлайн-карту, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.

Може принести великі проблеми: Чому не можна дарувати свічки, самостійно задувати і заносити їх в будинок

субота, 22 січень 2022, 19:45

Свічки є дуже сильним енергетичним предметом. З їх допомогою ворожать, звільняють від негативу в будинку і відлякують нещастя. Але свічки можуть нести й неприємності. Які прикмети про свічки існували в старовину, і вони актуальні досі – читайте в матер...

Авто опинилось в крижаній воді: Під Херсоном поліцейські та очевидці не дали загинути 82-річному водієві (фото)

субота, 22 січень 2022, 19:28

У суботу, 22 січня, на Херсонщині поліцейські врятували життя 82-річного чоловіка, машина якого з'їхала до Каховського магістрального каналу. Про щасливий порятунок людини розповіли на порталі МВС, передають Патріоти України. Інцидент стався поблизу се...