Смертельна небезпека? У Європі може статися нищівне виверження супервулкана, - Newsweek

Один із найнебезпечніших у світі супервулканів накопичує магму, переходячи в стан, який зазвичай спостерігається перед виверженням. І якщо воно станеться, це може завдати нищівний удар по місту на півдні Італії, розташованому неподалік, повідомляють Патріоти України з посиланням на Newsweek.

Так, вчені наголошують, що виверження не можна назвати неминучим. Але нинішній стан Флегрейських полів вказує на те, що це може статися «в якийсь момент у майбутньому». Флегрейські поля – це один з небагатьох активних супервулканів у світі. Він лежить за дев’ять миль на захід від міста Неаполь, в якому мешкає 1,5 мільйона людей. Останнє виверження супервулкану сталося в 1538 році. Ця подія увійшла в історію під назвою вибух Монте-Нуово.

Однак, 40 тисяч років тому тут сталося надзвичайно потужне виверження, яке поступається лише історичному рекордсмену в Йєллоустоні. За останні 60 років вулканічний регіон, який складається з 24 кратерів і утворень, демонстрував ознаки активності. Тож вчені досліджували його і пильно стежили, щоб краще зрозуміти, коли настануть великі зміни.

В останньому дослідженні команда дослідників на чолі з Франческою Форні з ETH Zurich аналізувала зразки каміння, мінералів і скла, які лишилися після 23 вивержень Флегрейських полів за останні 60 тисяч років.

Аналізуючи елементи в цих зразках, дослідники змогли визначити, що сталося до і після вибухів супервулкана. Вчені виявили, що під вулканічною системою накопичується магма, а сама вона переходить в новий цикл кальдери. Це може вказувати на наближення нової фази, яка закінчиться потужним виверженням. Втім, найближчим часом воно навряд чи станеться. Аналіз зразків показав серйозні зміни в температурі і вмісту води в магмі в певних точках, де раніше відбувалися виверження Флагрейських полів.

Кількість мінералів у магмі з часом все більше скорочується, а води – збільшується. Подібні зміни відбувалися і перед вибухом Монте-Нуово. Після подій Монте-Нуово супервулкан перейшов у «нову фазу» сплячки. Але в 1950-х роках були три «головні періоди неспокою», які вказали на його пробудження.

Запрошували на "благодійний івент зі збором коштів для ЗСУ": Киянка розповіла, як блогери із Франківська шукали дівчат на скандальні вечірки

неділя, 5 лютий 2023, 22:52

Хлопці з Івано-Франківська організовували вечірки у Києві, на яких знущалися з дівчат. Вони проводили стріми з непритомними людьми й могли гвалтувати їх. Киянка Аліна Левчук розповіла, що також отримувала запрошення на вечірку. Вона поділилася скриншот...

Дівчат звільнили та змусили вибачатися на камеру: У кафе в окупованому Донецьку офіціантки заспівали гімн України

неділя, 5 лютий 2023, 22:28

У тимчасово окупованому Донецьку дівчата заспівали гімн України в одному з місцевих кафе. Через це їх звільнили з роботи. Також дівчат змусили просити вибачення на камеру. Про це повідомляють місцеві телеграм-канали, інформують Патріоти України. На опу...