Сьогодні православні святкують День Святої Трійці: Історія, традиції та прикмети

Як говорили в народі, від Трійці до Успіння хороводів не водять. Літо рік годує.

Трійця. Зелені святки. Фото: navigator-ukraina.com.uaСьогодні, 27 травня, відзначається День Святої Трійці. Це свято є одним з найважливіших в християнській традиції. Трійця, або П'ятидесятниця, традиційно припадає на 50-й день після Великодня, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Історія свята Трійці

Свято Трійці славить апостолів, на яких зійшов Святий Дух. Цю подію обіцяв Спаситель перед своїм вознесінням на небеса. Зішестя показало людям, що Бог існує в трьох іпостасях - Отець, Син і Святий Дух. У день Святої Трійці блага вість проповідувалася по всьому світу. Свято Трійці означає, що Бог відкрився людям не відразу, а зробив це поетапно.

Традиції

Перед святкуванням Трійці завжди слід проводити вдома генеральне прибирання і викинути весь непотріб, особливо предмети, з якими пов'язані негативні спогади.

Трійцю або П'ятидесятницю, традиційно пов'язують з березою. Гілками цього дерева прикрашаються храми. Люди розвішують гілки берези на Трійцю з давніх часів. Християни прикріплюють їх до стін і закидають підлогу. За повір'ям, такі обряди обіцяли врожайне літо.

Напередодні Трійці дівчата проводили обряд "завивання беріз": вони ходили в ліс і хилили до землі верхівки молодих беріз, після чого плели з гілок вінки. Важливо було зберегти таку "завивку" до Трійці - тоді вважалося, що всі бажання збудуться, а в будинку буде мир і порядок.

У день Трійці прийнято влаштовувати масові гуляння з подарунками і частуванням у вигляді пирогів, пряників і киселів.

Прикмети

Вважалося, що з Трійцею закінчується весна і приходить справжнє літо, а холоди відступають до осені. Дощ на Трійцю обіцяє хороший урожайний рік і велику кількість грибів в лісах. Також це означає, що буде тепле літо і відсутність заморозків.

Натяк Зеленському: Біля Офісу Президента виклали свічками напис "Майдан близько" (відео)

четвер, 21 листопад 2019, 23:27

Активісти закликали президента не йти на поступки Росії під час переговорів у Нормандському форматі. Сьогодні о 19-й на Майдані Незалежності зібралось близько 3 тисяч активістів на Народне Віче присвячене шостій річниці Революції гідності, повідомляють...

Для українців свобода і гідність - це не просто слова, - Вакарчук

четвер, 21 листопад 2019, 23:13

Політик підкреслив, що попри те, що українці шість років борються за свою свободу і гідність, треба ще багато працювати заради перемоги. Після розгону студентів на столичному Майдані й початку Революції гідності стало зрозуміло, що свобода й гідність -...