Сьогодні православні святкують День Святої Трійці: Історія, традиції та прикмети

Як говорили в народі, від Трійці до Успіння хороводів не водять. Літо рік годує.

Трійця. Зелені святки. Фото: navigator-ukraina.com.uaСьогодні, 27 травня, відзначається День Святої Трійці. Це свято є одним з найважливіших в християнській традиції. Трійця, або П'ятидесятниця, традиційно припадає на 50-й день після Великодня, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Історія свята Трійці

Свято Трійці славить апостолів, на яких зійшов Святий Дух. Цю подію обіцяв Спаситель перед своїм вознесінням на небеса. Зішестя показало людям, що Бог існує в трьох іпостасях - Отець, Син і Святий Дух. У день Святої Трійці блага вість проповідувалася по всьому світу. Свято Трійці означає, що Бог відкрився людям не відразу, а зробив це поетапно.

Традиції

Перед святкуванням Трійці завжди слід проводити вдома генеральне прибирання і викинути весь непотріб, особливо предмети, з якими пов'язані негативні спогади.

Трійцю або П'ятидесятницю, традиційно пов'язують з березою. Гілками цього дерева прикрашаються храми. Люди розвішують гілки берези на Трійцю з давніх часів. Християни прикріплюють їх до стін і закидають підлогу. За повір'ям, такі обряди обіцяли врожайне літо.

Напередодні Трійці дівчата проводили обряд "завивання беріз": вони ходили в ліс і хилили до землі верхівки молодих беріз, після чого плели з гілок вінки. Важливо було зберегти таку "завивку" до Трійці - тоді вважалося, що всі бажання збудуться, а в будинку буде мир і порядок.

У день Трійці прийнято влаштовувати масові гуляння з подарунками і частуванням у вигляді пирогів, пряників і киселів.

Прикмети

Вважалося, що з Трійцею закінчується весна і приходить справжнє літо, а холоди відступають до осені. Дощ на Трійцю обіцяє хороший урожайний рік і велику кількість грибів в лісах. Також це означає, що буде тепле літо і відсутність заморозків.

З архіву ПУ. Їх дуже любили радянські люди: Актори, яких підозрюють у роботі на КДБ

субота, 24 серпень 2019, 20:00

Служба розвідки СРСР нерідко вербувала в свої ряди артистів, які могли отримати для себе вигоду або пошкодувати про таку співпрацю. Мало хто здогадувався, що ці три радянських знаменитості були завербовані КДБ і навіть були удостоєні особливого запроше...

Хіти тижня. Як після Голодомору Донбас росіянами заселяли (розсекречені архіви)

субота, 24 серпень 2019, 19:30

Після набуття чинності законів про декомунізацію архівні документи, в тому числі секретні архіви КДБ, пов’язані з політичними репресіями, Голодомором, стануть загальнодоступними. Усі вони будуть зібрані у галузевому архіві, який почали створювати. Прот...