Сьогодні великий день - Святійший Патріарх Філарет відзначає своє 90-ліття

15 грудня на Об'єднавчому Соборі патріарх відкрив шлях до церковного лідерства фактично зовсім новому поколінню українських релігійних діячів, благословивши на Предстоятельство Митрополита Епіфанія.

Філарет. Фото: informator.news.

"Сьогодні великий день – Святійший Патріарх Філарет відзначає своє 90-ліття! Це не лише знаменна віха у його насиченому житті, це також віха для цілої України. Зараз багато українців перебувають у великому піднесенні через надання Томосу про автокефалію Вселенським Патріархом. Ми справді стали свідками величної історичної події, відлік якій розпочав саме Патріарх Філарет у листопаді далекого вже 1991 року, проголосивши на Помісному Соборі у Києві курс на автокефалію", - пише віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Наслідки такого рішення були прогнозованими: окрик з Москви та відхід від Святійшого майже усіх архієреїв. Однак саме ці події поклали початок створенню Української Православної Церкви Київського Патріархату, що стала одним зі стовпів нашого Державотворення та прихистком для українських вірян.

За 26 років, не зважаючи на майже тотальну підтримку владою Московського Патріархату, УПЦ КП перетворилася на потужну релігійну організацію із сотнями храмів, монастирів, духовних навчальних закладів. Передовсім завдяки Вірі, енергії та авторитету Патріарха.

І коли Константинополь ухвалював рішення про Томос, переконаний, було неодмінно взято до уваги надзвичайну силу, вплив та повагу, які здобула серед українців Церква Київського Патріархату.

Звідки ця повага? Помаранчевий майдан та Революція Гідності – Церква була пліч-о-пліч зі своїм народом, особливо, у найскрутніші хвилини. Путін пішов війною – Церква відправила сотні капеланів до нашого війська, спорядила тисячі тон допомоги захисникам і головне, молилася і молиться за Перемогу СВОГО, а не чужого війська!

Тому закономірно, що 2018 року, коли після багаторічної боротьби процес надання Томосу вийшов на фінішну пряму, основою об'єднання українців у єдину помісну Церкву став саме Київський Патріархат на чолі зі Святійшим Філаретом. Який 15 грудня на Об'єднавчому Соборі відкрив шлях до церковного лідерства фактично зовсім новому поколінню українських релігійних діячів, благословивши на Предстоятельство Митрополита Епіфанія.

Хто здатен на такі вчинки?! Хто здатен жити таке життя?! Тільки Велика Людина!

Ваша Святосте, любимо Вас і радіємо з Вами! Здоров'я Вам та нових звершень заради Бога, Церкви та нашої рідної України! Слава навіки Богові! Слава Україні!".

У Польщі подружжя з України катувало та ґвалтувало 3-річного хлопчика

вівторок, 3 жовтень 2023, 13:41

У Польщі триває розслідування справи щодо чоловіка та жінки з України, яких звинувачують у катуванні та зґвалтуванні 3-річного хлопчика. Про це пише польське видання onet.pl, передають Патріоти України. У Кракові 26-річного Віталія С. та його співмешка...

Бідолашний загинув прямо на березі річки: На Київщині шершні до смерті закусали чоловіка (фото)

вівторок, 3 жовтень 2023, 13:32

У селі Антонів Київської області виявили тіло чоловіка. Обставини його дивної загибелі шокують, зазначають Патріоти України. Як розповіли у прес-службі поліції Київщини, 2 жовтня він пішов до місцевої річки спилювати дерево. Втім, там оселилися шершні,...