Сторінками історії: У березні 1918 року в УНР було запроваджено гривню. Як виглядали купюри (фото)

1 березня 1918 року Центральна Рада прийняла закон про запровадження нової грошової одиниці – гривні, яка поділялася на 100 шагів і дорівнювала 1/2 карбованця.

Про це у своєму блозі пише Гала Кавун, передають Патріоти України.

Трохи більше ніж за місяць до влади прийде Скоропадський і поверне карбованці, а ще за вісім місяців Директорія УНР знову запровадить гривню.

Постійні зміни і невизначеність не дивні, адже одним із перших серйозних викликів для Української Центральної Ради та Генерального Секретаріату стала саме відсутність власних грошей. Податки з України відправляли у Петроград, а вже звідти Тимчасовий уряд розподіляв їх для організацій в Україні та українських органів влади. Ці транші, особливо восени 1917-го, часто ставали знаряддям політичного тиску на Центральну Раду та Генеральний Секретаріат. Так, щоб викликати заворушення серед працівників “Арсеналу”, варто було затримати їм зарплати. Тому випуск власних грошей і утворення національного банку були не менш важливими процесами, ніж інші політичні, культурні і суспільні питання.

Вся історія українських грошей часів УНР, звичайно, потребує окремого великого матеріалу, але сьогодні - про рідненькі гривні.

Зображення гривень 1918-го оприлюднив сайт УІНП:

Банкнота номіналом 100 грн. Аверс. Випуск Української Центральної Ради, 1918 рік.

Банкнота номіналом 1000 грн. Аверс. Випуск Української Держави 1918 року. Ескіз банкноти виконав український художник і графік Іван Мозалевський. Введена в обіг у жовтні 1918 року.

Банкнота номіналом 1000 грн. Реверс. Випуск Української Держави 1918 року. Ескіз банкноти виконав український художник і графік Іван Мозалевський. Введена в обіг у жовтні 1918 року.

Розмінні грошові марки номіналом 10 шагів, що перебували в обігу на території УНР у 1918-1919 роках. Папір для марок використовували грубий, зручніший для тривалого вжитку.

Бон Кам’янець-Подільської міської управи номіналом 6 грн.

Проімперська нечисть об'єдналась проти лагідної українізації: "Слуги" та "господа" з ОПЗЖ атакують закон про мову, - Порошенко

субота, 16 січень 2021, 12:34

П'ята колонна намагається не дати жодного шансу ствердитися українській мові на українській землі за рахунок колоніальної російської. Адже без цього набагато важче відродити Московську імперію, про що мріє керівництво держави-агресора. Перехід сфери об...

Українізація або смерть! Готуйте святу воду і гамівні сорочки: Чому манікюрниці і офіціанти мусять заговорити державною мовою, - журналістка

субота, 16 січень 2021, 12:05

Патріоти України пропонують ознайомитись зі статтею відомої журналістки Марини Данилюк-Єрмолаєвої. "Проросійські сили всередині України палатимуть і тріскотітимуть більше. Готуйте святу воду і гамівні сорочки із 16 січня. Саме відсьогодні вся сфера обс...