Свідомо труять, посміхаючись в очі: На ринках Києва з'явилася радіоактивна чорниця

Як відомо, у зоні відчуження ЧАЕС, відпочиваюча більше 30 років від людського втручання природа рясніє ягодами та грибами. Нечистоплотні ділки буквально "косять косами" на продаж таку доступну і таку небезпечну здобич

Першу лісову чорницю почали активно продавати на ринках, зазначають Патріоти України. Але ця ягода здатна накопичувати радіацію. Журналісти здійснили контрольну закупівлю і вирушили зі зразками в лабораторію, щоб з'ясувати, чи можна їсти українську чорницю.

На стихійному ринку на Печерську чи не з боєм вдалося добути чотири склянки ягоди. Продавати її "не замаскованим" кореспондентам не хотіли – довелося взяти чорницю самим, залишивши гроші. Ще два зразка придбали у різних продавців на офіційному ринку. На тутешню ягоду продавці навіть показали документи.
Всі три зразки віднесли в лабораторію, де їх по черзі відправили в спектрометр, щоб визначити кількість радіоактивного цезію-137.
Перший зразок з ринку показав 40,3 беккереля на кілограм. Норма становить до 500 беккерелів на кілограм, тому ягода чиста. Другий зразок "офіційної" чорниці – 178 беккерелів.
А ось чорниця зі стихійного ринку серйозно перевищила допустимий рівень, показавши 843 беккереля. Їсти цю ягоду не можна.
"Если человек употребляет регулярно с большим превышением, то, конечно, идет накопление. Увеличивается риск заболевания онкологического", – объясняет врач по радиационной гигиене лабораторного центра МОЗ Украины Раиса Бабенко.
При цьому обов'язкової перевірки продуктів, зокрема на рівень радіації, в Україні немає. Ягоди в лабораторію приносять в основному самі покупці.
Нагадаємо, в минулому році в середині "чорничного" сезону в Чорнобильській області затримали жінок з 25 кілограмами радіоактивної чорниці.
А в середині липня на території зони ЧАЕС поліція виявила ще одну групу збиральників ягід. 20 мешканців Рівненщини виявили в лісовому масиві, в районі відселеного смт. Вільча Поліського району. Жителі Рівненщини незаконно проникли на територію зони ЧАЕС зібрати лісових ягід.
Джерело: Сегодня

Поставили нове газове обладнання та пожалкували: Під Вінницею котел вбив маму й сина, донька - в реанімації

четвер, 23 березень 2023, 16:49

У Вінницькій області вся родина отруїлася чадним газом. 45-річна мати та 14-річний син загинули. За життя 16-літньої доньки борються лікарі, йдеться у сюжеті ТСН, передають Патріоти України. До поліції звернулася літня жінка й повідомила, що не може зв...

"Всюди специфічне амбре": Пропагандистка Скабєєва заявила, що французи припинили митись через бідність

четвер, 23 березень 2023, 16:43

Кремлівська пропагандистка Ольга Скабєєва вчергове виступила з абсурдною заявою, розказавши, що нібито жителям Франції не вистачає грошей на особисту гігієну і тому від них погано пахне. Про це Скабєєва заявила під час своєї передачі на одному з кремлі...