"Система "Панцирь-С1" виявилася нездатною виявляти й збивати безпілотники", - National Interest про чергову ганьбу Москви

У листопаді російський автор книги "Арсенал батьківщини" Віктор Мураховський опублікував коментар, який стосувався можливостей системи протиповітряної оборони "Панцирь-С1", повідомляють Патріоти України з посиланням на National Interest.

«В Сирії «Панцирь» виявився зовсім нездатним виявляти невеликі цілі з малою швидкістю, зокрема безпілотники. В цей же час, комплекс постійно вказував на фальшиві цілі, приміром, через великих птахів, які літали поблизу бази, що збивало з толку операторів», - наголосив російський автор. Дуже швидко цей його коментар зник з публікацій.

Деякі оглядачі підозрюють, що це сталося тому, що влада Росії намагається змусити замовчати критиків системи, яку Москва вже продала Алжиру, Іраку, Оману, Сирії і ОАЕ.

«Панцирь-С1» - це, за великим рахунком, вантажівка, на якій встановлена система протиповітряної оборони малої дальності, озброєна ракетами класу «земля-повітря» і протиповітряними 30-міліметровими гарматами. Систему використовують для захисту військ на передовій і військових баз від гелікоптерів, ракет і літаків, які летять дуже низько. Зважаючи на те, що безпілотними апаратами тепер користуються як армії різних країн, так і недержавні воєнізовані актори по всьому світі, системи ППО малої дальності набули більшої важливості.

Однак, Мураховський, посилаючись на джерело, стверджував, що російський «Панцирь-1С» показав себе дуже неефективним у боротьбі з безпілотниками у порівнянні з більш дорогою системою «Тор-М2У».

«У реальній бойовій ситуації «Панцирь» не виправдав сподівання, які на нього поклали. Першого липня 2018 року сталася перша атака безпілотників, під час якої три апарати з групи змогли пролетіти над російською базою і скинути дев’ять вибухових пристроїв. На початку атаки оператори Тор-М2У змогли виявити цілі і знищити чотири з них за допомогою п’яти ракет «земля-повітря» на відстані 2,5-3 кілометри. Ще три безпілотники були збиті системою Панцирь-С1 в ході запуску 13 ракет», - повідомило джерело.

Загалом зауважується, що система «Тор-М2У» показала в Сирії, що здатна боротися проти безпілотних апаратів з ефективністю до 80%. У цей час «Панцирь-1С» за той же період продемонстрував ефективність лише на рівні 19%.

Видання визнає, що не відомо, чи наведені епізоди і дані дійсно правдиві. Російський військовий експерт Центру військово-морських аналізів Михайло Кофман допустив, що коментар Мураховського «був проплачений виробником системи Тор». Попри схожі характеристики, «Тор» і «Панцирь» зазвичай виконують різні ролі. Перший з них виготовляє компанія «Алмаз-Антей» для захисту наземних сил на передовій.

Саме тому установка «Тор-М2У», яка стала останньою модернізацією ще радянської розробки, базується на 37-тонному шасі і може захоплювати цілі на ходу. Вона здатна одночасно працювати з чотирма повітряними цілями після 3-5 секунд після зупинки. «Тор» коштує 25 мільйонів доларів. Вона озброєна 16 ракетами 9М331 з радіусом дії до 12 кілометрів і швидкістю польоту на рівні 3 Махів.

У свою чергу, «Панцирь-С1» базується на неброньованому вантажному шасі з вісьмома колесами. Його головне завдання – захищати військові бази і фортифікації. Зокрема, його часто використовують для захисту систем С-400 від протирадіолокаційних ракет на зразок американських AGM-88 HARM.

«Панцирь» озброєний 12 ракетами 57Е6, радіус дії яких трошки більший, ніж у системи «Тор», і становить 20 кілометрів. Враховуючи, що його вартість складає 15 мільйонів доларів, він суттєво дешевший, ніж його конкурент.

Під час війни в Сирії «Панцирь-1С» вже показав дуже неоднозначні успіхи. Сирійські війська Башара Асада почали отримувати ці російські системи ще в 2007 році. Тоді режим купив 40 одиниць. Але як і всі інші системи ППО Сирії, російські установки «Панцирь» виявилися не здатні збити військові літаки Ізраїлю під час рейдів. В травні 2018 року одна з сирійських систем «Панцирь» була знищена ізраїльською ракетою Spike. Російські ЗМІ почали виправдовувати зброю своєї країни, заявляючи, що нібито вона була неактивна. І тому ізраїльська ракета змогла її знищити. Росія розмістила «Панцирь» в Сирії для захисту власної військової бази «Хмеймім».

Компанія-виробник цієї зброї постійно хвалиться, що її продукція регулярно збиває безпілотники США, Туреччини і сирійської опозиції. 6 січня 2018 року системи «Панцирь» зіштовхнулися з 13 безпілотниками опозиційних сил Сирії, які атакували базу «Хмеймім». Збити вдалося лише 7 з них. Тому в квітні Росія посилила захист своєї бази установками «Тор-М2У». Зважаючи на все це, джерело Мураховського пропонує логічне пояснення.

Чому Україна залишилась без власного ракетного озброєння

четвер, 1 грудень 2022, 13:40

Чи вдається московитам їх тактика примусу українців до переговорів через виморожування. 01:50 Чи вдається московитам їх тактика примусу українців до переговорів через виморожування. 06:45 Чи вистачить у московитів ракет до весни? . 08:45 Чи є в України...

Нова фаза війни: як змінюватиметься театр бойових дій узимку

четвер, 1 грудень 2022, 13:35

Якщо спочатку Кремль ставив за мету знищення української державності, то зараз у Москві говорять про необхідність поступок чи компромісів з боку офіційного Києва. Тим самим визнаючи українську державність. Останніми днями все частіше звучать заяви про ...